Revitalizujúci soľný kúpeľ - Smrek - Eucalyptus (550g)

Morská soľ, tibetská soľ, sóda
Mandľový olej

Jeho svieža, výrazná a pritom ukľudňujúca vôňa pomáha oživiť náladu a pozitívny náhľad, potláča nervozitu a melanchóliu. Čuchové zmysly totiž dokážu zásadným spôsobom ovplyvniť fungovanie mozgu. Ponúka uvoľnenie stuhnutému svalstvu po športovej alebo fyzickej námahe. Zásadité pH podporuje vylučovanie toxínov z tela cez pokožku. 

Viac detailov

Star Star Star Star Star
11 hodnotení
Kód 106002
  • Všetky typy pleti
  • Čistenie pleti
  • Regeneračný
  • Upokojujúci
  • Pre mužov
Nasl.
- +

12,90 €

Skladom - expresné doručenie

Už v staroveku ľudia poznali priaznivé účinky soľných kúpeľov na organizmus človeka a jednoznačne sú preukázané aj ich zdravotné účinky. Pravidelné kúpele pomáhajú celkovému upokojeniu nervového systému. Odstraňujú duševný stres i fyzické preťaženie, znižujú svalový tonus a zmierňujú bolesti pohybového ústrojenstva.

Morská soľ je skutočný elixír pre život, zdravie a krásu. Nespôsobuje žiadne alergické reakcie a zlepšuje celkový stav pokožky. Je vynikajúcim prírodným prípravkom, ktorý má v spojení s esenciami relaxačné účinky a znižuje pocit únavy. Mandľový olej jemne čistí pokožku a omladzuje ju a revitalizuje. 
Prirodzená inhalácia tejto mimoriadnej posilňujúcej zmesy olejov počas kúpeľa zabezpečí uvolňujúce účinky, pomôže pri chrípke, nachladnutí, zmierni boľavé dýchanie a podporí odkašliavanie. Vaše telo krásne prehreje a navonia. Má protizápalové a dezinfekčné účinky, napomáha poteniu pri chorobe. Okrem svojej úžasnej vône pomôže nabudiť ozdravné procesy vo Vašom tele, pomáha prečistiť dýchacie cesty od hlienov. 


Jeho svieža, výrazná a pritom ukľudňujúca vôňa pomáha oživiť náladu a pozitívny náhľad, potláča nervozitu a melanchóliu. Čuchové zmysly totiž dokážu zásadným spôsobom ovplyvniť fungovanie mozgu.
Ponúka uvoľnenie stuhnutému svalstvu po športovej alebo fyzickej námahe. Zásadité pH podporuje vylučovanie toxínov z tela cez pokožku. 

Správny soľný kúpeľ nahradí až 3-dňový detoxikačný program. Pravidelnosťou kúpeľov sa zvyšuje celková imunita a odolnosť organizmu.

Použitie: Raz týždenne, prípadne podľa potreby nasypte jednu až dve plné hrste soli do teplej vane.

Prírodná kozmetika zo Slovenska
Názov
INCI
BIO
Morská soľ
Maris Sal
 
Morská soľ
Maris Sal

Morská soľ je skutočný elixír pre život, zdravie a krásu. Nespôsobuje žiadne alergické reakcie a zlepšuje celkový stav pokožky. Je vynikajúcim prírodným prípravkom, ktorý má v spojení s esenciami relaxačné účinky a znižuje pocit únavy.

Tibetská soľ
Himalayan Pink Crystal Sal
 
Tibetská soľ
Himalayan Pink Crystal Sal

Táto kryštalická soľ je vyťažená z jedného z najstarších prírodných zdrojov na zemi, z juhozápadných fosílií Himalájí. Kryštalická soľ vznikla vyschnutím pramora, spôsobeným klimatickým zmenami, pred vyše 220 miliónmi rokov. Dnes je uložená v hĺbke približne 400 – 600 metrov, chránená pred akýmkoľvek súčasným znečistením životného prostredia. Je preto bez nečistôt, ktoré sa nachádzajú v dnešných moriach, a bohatá na minerálne látky.

Jedlá sóda
Sodium Bicarbonate
 
Jedlá sóda
Sodium Bicarbonate

Sódu poznali už v starom Egypte a postupne sa potvrdzovali jej blahodarné účinky nielen na žalúdok, ale aj na naše telo a zdravie. Sóda má vynikajúce čistiace vlastnosti na pleť. Redukuje zápal a odstraňuje odumreté kožné bunky. Sóda bikarbóna je skvelá v boji proti čiernym bodkám, pretože dokáže poriadne prečistiť póry. Sóda je v prvom rade vynikajúci „zbavovač“ mastnoty, potu a odumretých častí pokožky.

Je známe, že pri kúpeli či sprchovaní absorbuje naše telo cez póry síce malé, no pre náš organizmus významné množstvo vody. Voda v spojení so sódou, ktorá je zásaditého charakteru, dokáže účinne bojovať proti prekysleniu organizmu zvonku. Sóda odstráni telesné pachy v podpazuší, ale aj pachy pri plesňových ochoreniach svojimi antibakteriálnymi a antimykotickými vlastnosťami.

Chemické zloženie jedlej sódy reaguje s molekulami pachu tak, že pri stretnutí ho neutralizuje, pričom nerieši iba zápach, ale zároveň i vlhkosť. Jedlá sóda dokáže zbaviť pleť odumretých buniek, reguluje pH rovnováhu a taktiež čistí zanesené póry, odstraňuje prebytočný maz, odstraňuje hlboko usadené nečistoty. Sóda má silné čistiace účinky a rozpúšťa nečistoty z pokožky, vyčistí upchaté póry a pomôže zlikvidovať čierne bodky.

Jedlá sóda pôsobí ako jemné brusivo na pleť, ale aj na zuby. Je alkalická, čím pomáha neutralizovať kyseliny v ústach, ktoré spôsobujú tvorbu zubného kazu. Jedlá sóda absorbuje pach a pôsobí ako bieliaci prostriedok na zuby.

Kukuričný škrob
Amylum Maydis
BIO
Kukuričný škrob
Amylum Maydis
BIO
PRODUKT

Kukuričný škrob je jednou z najbežnejších prísad v kuchyni, ale vynikajúci aj na využitie v kozmetike. Náš kukuričný škrob je nemodifikovaný, čistý, v bio kvalite. Kukuričný škrob má vlastnosť odstrániť zápach a natiahnuť vlhkosť z pokožky, preto je vynikajúcou účinnou zložkou dezodorantov.

Tento škrob má chladivú až hodvábnu textúru a má schopnosť upokojiť pálenie a začervenanie pokožky. Kukuričný škrob dokáže naťahovať vlhkosť z pokožky a tým viazať na seba toxíny, ktoré uviazli v pokožke, a tak je vhodný do pohladzujúcich kúpeľov a na detoxikáciu pokožky zvonka.

Mandľový olej
Prunus Amygdalus Dulcis Oil
BIO
Mandľový olej
Prunus Amygdalus Dulcis Oil
BIO
PRODUKT

Je lisovaný zo suchých kôstok sladkých mandlí. Obsahuje vysoký podiel bioaktívnych látok – nenasýtené mastné kyseliny – kyselinu olejovú, linolovú a palmitovú, vitamíny A, E, lecitín a minerály draslík, vápnik a horčík. Olej má silné protisvrbivé účinky, je vhodný na problémovú pleť. Podporuje prirodzenú hĺbkovú hydratáciu a vitalitu kože. Je vynikajúci v ochranných krémoch a krémoch určených na liečbu kožných ochorení, ako je napríklad aj akné.

Je vhodný na všetky typy pleti vrátane zmiešanej až mastnej, keďže je svojím zložením veľmi blízky ľudskej pokožke a tak je pre ňu prirodzený a nekomedónny. Je vhodný pre všetky typy pleti – zvlášť na suchú, citlivú so sklonom k začervenaniu, svrbeniu, olupovaniu, popraskaniu až po starnúcu pokožku. Podporuje prirodzenú hĺbkovú hydratáciu, vitalitu pleti, pôsobí proti škodlivým vplyvom prostredia a preventívne bojuje proti tvorbe vrások.

Olej smrekove drevo
Picea Mariana (Black Spruce) Oil
 
Olej smrekove drevo
Picea Mariana (Black Spruce) Oil
Levanduľa lekárska
Lavandula Angustifolia Oil
 
Levanduľa lekárska
Lavandula Angustifolia Oil

Levanduľa lekárska je aromatická a liečivá rastlina. Krásny a bohatý krík sa vyskytuje hlavne na slnečných svahoch. Prenádherná vôňa, ktorá nikdy neunaví a vždy prekvapí svojou nekončiacou energiou, zregeneruje unavené telo, upokojí svalové a nervové napätie. Levanduľa podporuje vlastnú obranyschopnosť pokožky, upokojuje pokožku po opaľovaní a priaznivo pôsobí pri popáleninách. Levanduľový olej má protizápalové, dezinfekčné účinky a používa sa pri liečbe ekzémov a plesní. Podporuje hojenie poškodenej pokožky a je výborným repelentom.

Ponúka uvoľnenie stuhnutému svalstvu po športovej alebo fyzickej námahe. Levanduľa odháňa „nečisté myšlienky“ a posilňuje ego. Závan levandule dokáže pozdvihnúť náladu, čuchové zmysly totiž dokážu zásadným spôsobom ovplyvniť fungovanie mozgu. Uvoľňuje nervové napätie, vynikajúca pri nespavosti, bolestiach hlavy.

Nachádza sa v produktoch:
Silica citrónová tráva
Cymbopogon (Lemongrass) Flexuosus Oil Citral
 
Silica citrónová tráva
Cymbopogon (Lemongrass) Flexuosus Oil Citral

Esenciálny olej z citrónovej trávy sa vyznačuje sladkastou citrónovou vôňou a typickou žltou farbou. Podporuje funkciu imunitného systému. Udržiava tak celkové zdravie človeka a v prípade prebiehajúcej infekcie dokáže tiež zabrániť jej šíreniu po tele. Bojuje proti všetkým baktériám, vírusom i hubám. Je tiež dobrým antiseptikom. Účinne bojuje proti rôznym plesňovým ochorneniam kože a veľmi pomáha pri nadmernom potení. Zbaví kožu baktérií spôsobujúcich zápach v podpazuší.

Silica mäta kučeravá
Mentha Spicata Oil
 
Silica mäta kučeravá
Mentha Spicata Oil

Esenciálny olej z mäty pochádza z rastliny Mentha spicata. Má jemnú mätovú vôňu so sladkým bylinným nádychom . Olej sa získava destiláciou kvitnúcej vňate vodnou parou. Esenciálny olej z mäty posilňuje dýchací systém, je vhodný pri liečbe zápalov a znižuje tiež horúčku.

Esenciálny olej z mäty má na kožu jemne chladivé a upokojujúce účinky. Vhodný je preto pri popáleninách a pri slnkom spálenej koži. Rovnako zmierňuje začervenanie a svrbenie pri rôznych zápaloch a infekciách kože. Pleť celkovo oživuje, osviežuje a dodáva dobrú náladu.

Veľmi dôkladným spôsobom sme vyberali materiály obalov v ktorých sa ukrývajú naše prírodné zázraky, aby sa nijakým spôsobom neovplyvnila ich kvalita a práve naopak, aby boli čo najviac ochránené pred poškodením zvonka. Tak ako pri výrobnom procese veľmi prísne prihliadame na vlastnosti každej zložky a naše vzácne ingrediencie zohrievame na veľmi nízkych teplotách, tak dôraz kladieme aj pri dávkovaní. Obaly plníme vždy úplne studeným obsahom.

Papier je materiál historicky spätý s ľudskou spoločnosťou od nepamäti. Predstavuje jednu zo základných surovín v mnohých odvetviach a jeho pozíciu neohrozila ani digitalizácia.
Papierové obaly z ekologického papiera sú stále populárnejšie vďaka svojím výborným vlastnostiam a príjemnému dizajnu.
Aby bol však papier skutočne ekologický a mal pozitívny vplyv na rozvoj trvalo udržateľného lesného hospodárstva, musí byť aspoň z 50% recyklovaný.

Náš obal na soľný kúpeľ je vyrobený zo 100% recyklovaného eko papiera.
Je biologicky rozložiteľný, kompostovateľný a BPI certifikovaný.

Soľný kúpeľ sa nachádza ešte v bio kompostovateľnom vrecku, aby aromaterapeutické esenciálne oleje nevyprchali a výrobok si zachoval všetky svoje drahocenné zložky.  Vrecko po použítí jednoducho skompostujete, alebo vyhodíte do hnedej nádoby určenej na zber biologického odpadu.

Kompostovateľné vrecká:

* nezaťažujú životné prostredie
* sú rozložiteľné v komposte v priebehu cca 40 dní
* vrecká majú veľmi vysokú penetračnú bariéru proti baktériám, vírusom, spóram a plesniam
* vrecká zaisťujú lepšie hygienické podmienky pre zberačov odpadu a zariadenia na kompostovanie
* vrecká sú plne kompostovateľné a certifikované podľa európskej normy EN 13432 a americkej normy ASTM D6400
* vrecká spĺňajú slovenskú normu STN EN 13432

Všetky naše obaly sú plne recyklovateľné.

Lucia
Star Star Star Star Star
06.03.2024

Úžasná soľ do kúpeľa! Nádherne vonia a pôsobí na všetky zmysly. Po kúpeli som bola výborne zrelaxovaná a pokožka zostala krásne jemná a hebká.

Monika
Star Star Star Star Star
05.12.2022

Najkrajšia vôňa z celej kozmetiky Dulcia! Uvoľnenie tela a hebká pokožka. Naozaj domáci wellness.

Krásne ďakujeme, veĺmi si to vážime. A veru aj my milujeme túto vôňu. Pri procese výroby aj potom doma vo vani :-))
Prajeme krásny dník a príjené chvíle pre seba
Daniela DULCIA natural

Dominika
Star Star Star Star Star
25.01.2022

Dokonalé! Krásne balenie, nádherná vôňa - najradšej by som to zjedla. Napriek tomu, že mám radšej rýchlu sprchu ako dlhý kúpeľ, tomuto nie som schopná odolať. Veľmi príjemný zážitok. :)

Milá Dominika,krásme ďakujeme, vážime si Vaše milé slovíčka :-)
Prajeme Vám príjemné chvíle pre seba :-)
S pozdravom
Daniela DULCIA natural

Lenka
Star Star Star Star Star
19.06.2021

Milujem vašu soľ, je dokonalá, tá vona a ten pocit po kupeli..to je ozajstné wellness

Mery
Star Star Star Star Star
09.01.2021

Dobrý deň, včera mi dorazil balíček aj s touto soľou. Neskutočná vôňa a dokonalý obal :-), veľmi pekne ďakujem aj za darček :-)

Pridať hodnotenie

Celkové hodnotenie:*
   star star star star star
Meno:*
Email:*
Phone number:
Vaše hodnotenie:*
Odporúčili by st tento produkt svojim známym:*
Veronik
13.06.2022

Dobrý den, prosím mohu sůl používat jako koupel i v těhotenství? Dekuji

Dobrý deň,

v tehotenstve sú všeobecne kúpele neodporúčané, uvoľnujú svalstvo. Kúpeľ neodporúčame, našu soľ môžete použiť napríklad tak, že si dáte kúpeľ nôh. A celkový kúpeľ tela si môžete dopriať ako čas pre seba po tom, čo sa dieťatko narodí :-)
Ďakujeme za Vašu otázku, ak by ste mali akékoľvek ďalšie sme tu pre Vás. 
Ešte pekný dník prajeme
S pozdravom
Daniela DULCIA natural

Renáta
08.09.2020

Dobrý deň, je možné soľ používať aj každý deň na kúpeľ nôh?

Dobrý deň prajeme Renátka,

ďakujeme pekne za otázku, áno, túto soľ môžete používať aj na každodenný kúpeľ nôh.. Veľmi dobre padne práve v chladnejších mesiacoch roka :-)
Ešte pekný deň prajeme

Tím Dulcia natural

Zuzana
11.05.2018
Dobrý deň, je možne dať tuto morsku soľ do vody aj 2,5ročnemu dieťaťu na zlepšenie imunity? Ďakujem
Dobrý deň Zuzana, môžete pridať trochu soli do kúpeľa aj dieťaťu. Určite mu neuškodí, len pomôže... Ďakujeme za otázočku, želám krásny dník, Lucia :-)
Ivana Kollárová
09.05.2018
Dobrý deň, prosím Vás akú má trvanlivosť tento produkt, pred a po otvorení?
Dobrý deň Ivana, tento soľný kúpeľ má trvanlivosť 1 rok od dátumu výroby, naplnenia. Dátum spotreby je uvedený aj na obale. Samozrejme, vydrží aj dlhšie :-) Ďakujeme za otázočku, želám krásny deň, Lucia :-)

Pridať otázku

Meno:*
Email:*
Phone number:
Vaša otázka:*

Typ pleti

Všetky typy pleti

Výrobok pekne sedí všetkým typom pleti. Nespôsobuje nadmerné mastenie ani nevysušuje pokožku. Je jemný a nežný aj k vysoko senzitívnej pokožke.

Vlastnosti

Čistenie pleti

Čistenie pleti je azda najdôležitejším krokom v starostlivosti o pokožku. Pleť je potrebné čistiť ráno aj večer, a to aj keď ste sa počas dňa nenalíčili. Zmyslom čistenia je jemne a šetrne odstániť z pokožky všetky nečistoty, prach, odumreté bunky a nadmerný maz, ktoré sa počas dňa na pokožke nahromadili. Avšak bez porušenia ochranného filmu pleti či jej vysušenia. Pretože len dokonale vyčistená pleť je schopná prijať všetky úžasné výživné látky z krémikov, ktoré si na ňu následne nanesiete.

Regeneračný

Telo príjemne zrelaxuje a dobije chýbajúcou energiou. Uvoľní fyzické aj psychické napätie a postupne naštartuje ozdravné procesy.

Upokojujúci

Citlivú a podráždenú pokožku nežne upokojí a zregeneruje. Hojí podráždenie, znižuje začervenanie, pričom pomáha zachovávať na pokožke prirodzený ochranný film.

Pre mužov

Mužská pokožka sa od ženskej výrazne líši a vyžaduje si aj špecifickú starostlivosť. Je o 20% hrubšia a hutnejšia, a teda obsahuje oveľa viac mazových žliazok. V mladom veku sa to prejavuje výraznejším mastením a nedokonalosťami pleti, preto sa v starostlivosti treba zamerať najmä na čistenie. Vplyvom častého holenia je senzitívnejšia a môže mať sklon k začervenaniu a zápalovým procesom. Pánske vrásky vďaka testosterónu nastupujú neskôr. No po 40tke s ubúdajúcim testosterónom klesá aj obsah kolagénu a vody v pokožke. Vtedy sa treba zamerať najmä na hydratáciu pleti.