Couleur Caramel

je značka francúzkej prírodnej dekoratívnej kozmetiky, ktorá má zložením produktov ale aj filozofiou svojej firmy k Dulcii natural veľmi blízko. Vybrali sme ju spomedzi mnohých, aby sme Vám priniesli možnosť podčiarnuť svoju krásu prirodzeným a veľmi šetrným spôsobom.

Couleur Caramel ponúka profesionálnu, vysokokvalitnú a originálnu kolekciu dekoratívnej kozmetiky, ktorá spája čisté prírodné ingrediencie s modernými technológiami. Cieľom značky je nielen robiť ženy krásne, ale aj zdravé a zodpovedné voči životnému prostrediu, okoliu a zvieratám.

Priemerná žena si každé ráno pred odchodom z domu nanesie na pleť 126 rôznych chemikálií, z ktorých mnohé sú toxické. Takéto informácie priniesla Kanadská environmentálna obrana. Štúdia spoločnosti Bionsen však tvrdí, že používaním bežnej kozmetiky si žena v priemere za deň nanesie na telo až 515 chemikálií. Bez ohľadu na ich skutočný počet desivý je už sám fakt, že cez pokožku denne prijímame do svojho tela dávku akéhosi chemického koktailu. Podľa viacerých výskumov sa na trh dostáva až 100 000 chemikálií, z ktorých o 85 percentách nevieme, ako pôsobia na ľudské zdravie z dlhodobého hľadiska. Tretina všetkých značkových kozmetických výrobkov obsahuje ftaláty (používanie ftalátov je v EU zakázané, často sa však dostávajú do našich domácností prostredníctvom zahraničnej kozmetiky), ktoré úzko súvisia s hormonálnymi poruchami. Tieto údaje sú šokujúce, pretože vieme, že až 60 % z toho, čo aplikujeme na pokožku, sa vstrebáva do tela.

Rúž
Ftaláty sa nachádzajú aj v rúžoch na pery. Priemerná žena „zlíže“ za život asi päťsto rúžov. Žiaľ, ftaláty sa ako ingrediencie často priamo neuvádzajú na etiketách kozmetických výrobkov, ale bývajú zahrnuté pod názvom parfum/fragrance, a preto je pre ženu ťažké vybrať si vhodný výrobok z radov konvenčnej kozmetiky. Organizácia Kampaň za bezpečnú kozmetiku uviedla, že 61 percent testovaných rúžov obsahovalo detekovateľnú koncentráciu olova, v niektorých prípadoch desaťnásobne vyššiu, ako je bezpečnostný limit. Ani v jednom prípade to však výrobca na štítku obalu neuvádzal. V roku 2009 Kanada ako prvá krajina vyhlásila dve časté zložky rúžov D4 a D5, siloxány, za toxické pre životné prostredie. Obe látky úzko súvisia s nádormi maternice a poruchami samičej pohlavnej sústavy živočíchov. Či sa nám to páči, alebo nie, rúže sa nám dostávajú do tráviaceho traktu a zvyšok, ktorý ostáva na perách, sa veľmi rýchlo vstrebe cez mimoriadne tenkú vrstvu kože. Zatiaľ čo koža ostatných častí tela sa skladá zo 16 vrstiev buniek, na perách sa nachádzajú iba 4 vrstvy buniek a krv preteká veľmi blízko pri povrchu. Nebezpečné chemikálie sa dostanú veľmi rýchlo do krvného obehu.

Korektory
Väčšia značiek, s ktorými sa stretávame v regáloch obchodov, obsahuje parabény a pylénglykol. V ďalších sa nachádza butylovaný hydroxyanizol, známy karcinogén, ktorý sa vstrebáva do kože. Skontrolujte, či na štítku nenájdete značku BHA.

Lícenky
Základom väčšiny konvenčných práškových červení na líca je mastenec (nájdete aj pod názvom „talk“), ktorý pôsobí toxicky a súvisí s rakovinou vaječníkov. Medzi ďalšie všeobecne používané zložky patrí minerálny olej, ktorý upcháva póry, a neurotoxín propylénglykol. Niektoré farbivá dokonca obsahujú nebezpečný arzén či olovo.

Riasenky
Konvenčná maskara sa vyrába zo šeladu, z destilátov ropy, parabénov a ďalších konzervačných látok vrátane takých, ktoré obsahujú benzén a ortuť.

Očné tiene
Pokožka na viečkach a v ich okolí je mimoriadne tenká, a tak všetko, čo si na ňu nanesieme, sa rýchlo dostane do krvného obehu. Hlavnú zložku práškových očných tieňov tvorí mastenec (talk), ktorý pôsobí karcinogénne. Zistilo sa, že mastenec býva často kontaminovaný azbestom, dráždi kožu a pľúca a je nebezpečný pre deti aj matky. Ženy si ho napriek tomu denne nanášajú na viečka. Fínski výskumníci otestovali 80 farieb na oči od 25 výrobcov. Zistili, že 49 očných tieňov obsahuje olovo, kobalt, nikel, chróm a arzén. Vo výrobkoch sa nachádzali aj petrochemikálie, ako minerálny olej, dimetikón či metakrylát, ktorý silno dráždi kožu a prispieva k vzniku karcinogénu 1,4-dioxán. Trblietavé očné tiene dosahujú požadovaný efekt vďaka obsahu čistého hliníka, ktorý, keď sa dostane do oka, môže poškodiť rohovku.

Ceruzky na oči
V ceruzkách na oči sa nachádza viacero nebezpečných zložiek, ako sú napríklad farbivá vyrobené z kamennouhoľného dechtu, ktorý spôsobuje rakovinu, trietanolamín, ktorý narúša hladinu hormónov, či nebezpečný polyvinylpyrolidón.