Prírodná kozmetika DULCIA natural

Kozmetika Dulcia natural je ručne robená, poctivá, živá kozmetika. Dulcia natural je prírodná kozmetika založená na báze rastlinných a bylinných extraktov, čistých esenciálnych olejov, vzácnej ružovej vody a aloe vera. Tieto dary prírody využívame, aby boli Vašim každodenným zdrojom krásy, harmónie a potešenia. Aby sme pre každého z Vás priniesli veľký kus prírody, hľadáme originálne receptúry a postupy, s radosťou pracujeme na vývoji a dopĺňaní sortimentu. Veľkým krokom je, že sme vo vysokej miere navýšili podiel bio zložiek.

Takmer každá rastlinka, ktorá je pre moderného človeka iba burina, mala pre našich predkov veľký význam. Ak má byť návrat k prírode skutočný, musíme sa znovu naučiť využívať jej dary a veriť jej nekonečnú silu. V Dulcia natural sa snažíme premostiť to najlepšie z minulosti so súčasnými vedeckými poznatkami a vymoženosťami moderného sveta.

Neustále sledujeme nové trendy a nové výskumy v kozmetickom priemysle a mnoho nášho času strávime práve pri štúdiu. Vďaka tomu sa neustále posúvame a zvyšujeme náročnosť našich kritérií. Od nechtíkovej mastičky podľa receptu z babičkinho herbáru sme sa postupne presunuli až do profesionálnych produktov, ktoré obsahujú najnovšie vedecké poznatky. 

Všetky naše oleje a maslá sú za studena lisované pochádzajú teraz už takmer všetky z bioprodukcie. Tento certifikát potvrdzuje a zabezpečuje naozajstná vysokú kvalitu bez umelých a chemických prísad ako aj ich šetrné spracovanie, skladovanie a expedíciu. Neustále skúšame a prepracovávame svoju technológiu výroby. Podarilo sa nám vyvinúť svoj vlastný, originálny proces spracovania zložiek. Pri výrobnom procese veľmi prísne prihliadame na vlastnosti každej zložky. Vzácne ingrediencie zohrievame na nízkych teplotách a na krátky čas. Tie ktoré potrebujú vyššie teploty na spracovanie zohrievame zvlášť v olejoch, ktorých vlastnosti sa pri zohrievaní nestrácajú. Najvyššia teplota na našich teplomeroch je ale stále veľmi nízka a to max. 70 °C.

Naše receptúry výrazne podporujeme vedomosťami z aromaterapie. Aktívne zložky našich krémov veľmi podstatným spôsobom ovplyvňujú vzácne esenciálne oleje a silice. Sú to koncentrované rastlinné esencie, ktoré sú získavané destiláciou pary alebo tlakom za studena. Takýmto spracovaním sa zachováva funkčné spektrum aktívnych zložiek rastliny, ktoré môže byť až 2000 násobne silnejšie ako v prirodzenom stave rastlinky. V našich výrobkoch používame esencie najvyššej terapeutickej kvality, a práve preto majú výrazné účinky na Vašu pokožku ale aj náladu.

V kozmetike nepoužívame žiadne umelé farbivá, živočíšny tuk, palmový olej a parabény. Nenájdete u nás ani destilovanú vodu, ktorá sa z pokožky rýchlo vyparuje a vysušuje ju. Celá naša filozofia zabezpečuje, že v našich výrobkoch dostanete 100% účinných látok. Nenájdete u nás ani žiadne „nafukovače“, umelé stabilizátory a nebezpečné konzervanty. Naše výrobky nám pomáha zastabilizovať príroda. Zmes silných antioxidantov (extrakt z grapefruitových jadier, rozmarínový extrakt, levanduľa, kyselina kaprylová a undecylenová …). Tieto okrem toho, že zamedzia rastu baktérií, plesní a oxidácii olejov a masiel, pôsobia na pokožku antioxidačne, čistiaco a preventívne.

Prípravky Dulcia natural sú úsporné. U nás má každá zložka svoj význam a účinok na pokožku. Všetky jej zložky sú účinné a aktívne. Veríme, že to sami pocítite. Môže sa stať, hlavne pri prechode z bežnej kozmetiky na kozmetiku prírodnú, je potrebná adaptácia pokožky. Pokožka sa potrebuje nasýtiť vlastnými prirodzenými látkami. Adaptácia v tomto prípade môže znamenať jemne napnutú pokožku, resp. krátkodobé zhoršenie stavu pleti. Tieto príznaky po pár dňoch ustúpia a pleť sa Vám poďakuje za Vaše rozhodnutie vydržať. Nezabúdajme, že pokožka je obrovské zrkadlo vnútorného prostredia nášho tela. Pokiaľ sa Vaša pleť napriek obrovskej snahe prírodnej kozmetiky nezlepšuje, zamerajte sa na celkový stav Vášho organizmu.

Naša kozmetika nie je testovaná na zvieratách. Nikdy žiadne zvieratko nepodstúpilo testy našich krémov a ani ich jednotlivých zložiek. Nesúhlasíme s týmito postupmi a od 11.07.2013 platí nariadenie o Zákaze testovania kozmetických výrobkov ako aj kozmetických surovín na zvieratách. Čomu sa veľmi tešíme! https://ec.europa.eu/growth/sectors/cosmetics/animal-testing/.
Ale ak má Vaše zvieratko nejaký kožný problém, nebojte sa naše krémiky použiť. Niektoré naše výrobky im môžu veľmi pomôcť problém vyriešiť :-).

Z malej a rodinnej Dulcia natural sme sa vyvinuli až na profesionálnu kozmetiku Natuint cosmetics. Nájdete u nás najvzácnejšie oleje, komplexy peptidov, vitamíny, botanické výťažky najlepšej kvality a stabilizovanej forme a mnohé iné aktívne látky, ktorých účinky sú klinicky testované a potvrdené v mnohých štúdiách.

Naše laboratórium sa nachádza v bratislavskej Rači, kde naše produkty vyvíjame, testujeme, vyrábame, plníme, šaržujeme, krabičkujeme. Tiež tu máme sklady a kancelárie, kde vznikajú nové nápady.

"Dulcia natural je prírodná kozmetika
založená na báze vysoko efektívnych aktívnych látok, rastlinných a bylinných extraktov,
čistých esenciálnych olejov, ovocia, vzácnej ružovej vody a aloe vera."