10 tipov pre krásnu a žiarivú pleť po lete

11.09.2023
10 tipov pre krásnu a žiarivú pleť po lete

S nástupom jesenných dní prichádza čas na regeneráciu pleti, ktorú v lete dosýta vybozkávalo slniečko. Slnečné žiarenie, suchý, či vlhký vzduch, kúpanie v slanej vode, prechody z horúceho do klimatizovaného prostredia sú iba niektoré z faktorov letného obdobia, ktoré zanechajú stopy na našej pokožke – a to nie len na tvári. 

Ak svoju pokožku pripravíme na prichádzajúce náročné obdobie a zregenerujeme bunky, odvďačí sa nám krásnym žiarivým vzhľadom s mladistvým nádychom. 

Jesenný reštart nám pomôže obnoviť  rovnováhu pleti. Pokožka si doslova žiada veľa vitamínov a iných vyživujúcich a hydratačných látok. Navyše jesenné počasie je vhodné na riešenie pleťových problémov ako pigmentové škvrny, akné, či suchá pleť. 

Mimochodom, tieto tipy a rady nie sú venované iba ženám. Starnutie pokožky a problémy s pleťou neobchádzajú ani mužov. 

Tu je 10 tipov na jesenný reštart pre žiarivú pleť

1. Čistenie: Na jeseň je vhodné zbaviť pokožku nečistôt, ktoré upchali jej póry po používaní vodeodolných opaľovacích krémov, či olejov. Začnite s dôkladným čistením pleti, aby ste odstránili nečistoty, nadbytočný olej a odumreté bunky. Našou jednoznačnou jednotkou a neoddeliteľnou súčasťou každej rannej i večernej rutiny je čistiaci gél Mydlové orechy.

https://www.dulcia.sk/cistenie-pleti/cistiaci-gel-na-tvar-mydlove-orechy.html

2. Exfoliácia: Pravidelná exfoliácia pomáha zlepšiť textúru pleti a podporuje obnovu buniek. V tomto vám pomôže aplikácia pílingov pre váš typ pleti. V našej ponuke nájdete dva pílingy – enzymatický so šetrným účinkom a hĺbkový s dvojitým účinkom. Našim tipom pre problematickú pleť so sklonmi k akné je čistiaci píling a maska 2v1, ktorá uvoľňuje hlboko usadené nečistoty a pleť detoxikuje. 

https://www.dulcia.sk/plet/maska-a-piling-2v1-cistiaca.html

3. Pleťové masky: Pravidelné používanie masiek poskytne pokožke intenzívnu hydratáciu a osviežiť ju. O dostatok vitamínov sa dokáže postarať aj vhodná regeneračná alebo hydratačná pleťová maska. Nájdite si tú správnu pre vás. Rad profesionálnej kozmetickej starostlivosti o pleť, ktorý si vychutnáte s pohodlia domova 

https://www.dulcia.sk/prirodna-kozmetika/pletove-masky-a-pilingy/

4. Hydratácia: Keď sa ochladí počasie, vzduch môže byť suchší, čo môže mať negatívny vplyv na pokožku. Pravidelné používanie hydratačných krémov alebo sér pomáha udržiavať pleť hydratovanú a jemnú. Za nás vám odporúčame obľúbené Hydratačné sérum – Kolagén, ktoré napojí pleť trpiacu smädom. Na uzamknutie vlhkosti v pleti použite na záver rannej rutiny Bio-aktívne olejové sérum. 

https://www.dulcia.sk/pletove-sera/hydratacne-serum-kolagen.html

https://www.dulcia.sk/pletove-boostre-a-oleje/bio-active-face-oil-serum.html

5. Vitamín C: Vitamín C je silný antioxidant, ktorý pomáha vyrovnávať tón pleti a zlepšuje jej žiarivosť. Používanie prípravkov s vitamínom C môže byť skvelým doplnkom vášho jesenného režimu starostlivosti. Za nás je v tomto smere absolútnou jednotkou Rozžiarujúca pleťová esencia s vysokým obsahom vitamínu C. 

https://www.dulcia.sk/pletove-esencie/pletova-esencia-denna-rozziarujuca.html 

6. Antioxidanty: Zahrňte do svojho režimu krásy produkty obsahujúce antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť pokožku pred voľnými radikálmi a zlepšujú jej celkový vzhľad. Skvelým antioxidantom je matcha, ktorú nájdete v našej novinke Antioxidant Matcha Booster. Opravuje kolagénové vlákna a zlepšuje vlastnú obranyschopnosť pleti vďaka prebiotikám.

https://www.dulcia.sk/pletove-boostre-a-oleje/antioxidant-matcha-booster.html

7. Jesenné pleťové krémy: V tomto období by ste mali vymeniť krémy, ktoré ste používali počas leta. Krémy by mali byť teraz hutnejšie s viacerými výživnými zložkami. Je vhodné sa zamerať na to, aby po nich bola pokožka dostatočne hydratovaná a obohatená vitamínmi.

Vyberte si z našej širokej ponuky pre každý typ pleti. 

https://www.dulcia.sk/prirodna-kozmetika/pletove-kremy/

8. Ochrana pred slnečnými lúčmi: Pamätajte však na to, že ani na jeseň netreba zabúdať na ochranu pred slnečnými lúčmi. Aj keď slnko nie je také silné ako v lete, stále môže spôsobiť poškodenie pokožky. Obzvlášť vtedy, ak sa vyberiete na dlhšie prechádzky, napríklad do hôr. Pokračujte vo svojom režime ochrany pred slnečnými lúčmi, používajte krém s ochranným faktorom podľa vášho fototypu pleti. 

https://www.dulcia.sk/prirodna-kozmetika/ochranne-kremy-s-spf/

9. Výživa a pitný režim: Zahrňte do svojej stravy potraviny bohaté na antioxidanty, vitamíny a minerály. Tieto živiny podporujú zdravú pokožku zvnútra. Nezabúdajte piť dosť vody, aby sa udržala prirodzená hydratácia pokožky.

10. Dostatok spánku: Kvalitný spánok je kľúčom k zdravej pleti. Zabezpečte si dostatok odpočinku a spánku, aby sa pokožka mohla regenerovať.

Pamätajte, že každá pokožka je jedinečná, a preto je potrebné nájsť ideálny jesenný režim práve pre vašu.

ZDIEĽAJTE TENTO ČLÁNOK

Pridať komentár

Meno:*
Email:*
Phone number:
Komentár:*