Fotonická svetelná maska proti vráskam, akné a ďalším pleťovým problémom

21.12.2023
Fotonická svetelná maska proti vráskam, akné a ďalším pleťovým problémom

Dôležitosť Slnka, ako jedného z hlavných elementov pre život na Zemi, vnímali staré́ civilizácie ako svoju prirodzenú́ súčasť. V 20. stor. sa Slnko začalo démonizovať a aj vďaka prostrediu, v ktorom žijeme, sme sa mu začali vyhýbať a tak ako spoločnosť trávime približne 90% času v interiéroch budov. V minulosti sa prostredníctvom slnečnej energie ľudia liečili a využívali ju vo svoj prospech. Dnes vďaka vede a technologickému pokroku môžeme mať to najlepšie čo nám slnečná́ energia ponúka priamo doma. 

Čo je svetelná́ terapia? 

Svetelná́ terapia je proces vyžarujúci vlnové́ dĺžky svetla, ktoré́ majú́ schopnosť prenikať cez pokožku a stimulovať naše bunky k prirodzenej aktivite a regeneračným procesom. Svetelná́ terapia obsahuje vlnové́ dĺžky modrej, žltej, červenej (viditeľné červené́ svetlo) a blízkej infračervenej NIR (neviditeľné́ svetlo) alebo ich kombináciu, ktorá́ je najprirodzenejšia pre život. 

Pozeranie do LED displejov po 21.00 hod negatívne pôsobí na tvorbu melatonínu a tým aj kvalitu spánku. Jedna hodina pozerania do obrazovky dokáže posunúť tvorbu melatonínu až o 3 hodiny. 

Dnes už všetky displeje elektronických zariadení obsahujú modrú, zelenú a červenú farbu, čím tak spoločne vytvárajú bielu. V prípade funkcie night shift sa zníži časť modrej a zelenej. Toto však nie je stále dostatočné pre prirodzenú tvorbu melatonínu.

Tak ako sa mení poloha slnka cez deň, menia sa aj procesy nášho tela. Strieda sa teplota tela, produkcia hormónov, naša schopnosť podávať fyzický a mentálny výkon. Hormón melatonín zohráva v tomto cykle veľmi dôležitú úlohu. Od neho závisí kvalita spánku a následne tak aj celkové zdravie. Jeho produkcia začína približne o 21.00 hod a končí ráno, po vystavení sa dostatočne silnému svetlu. V prípade, že sa jeho tvorba naruší, prichádza k zmene času našich vnútorných biologických hodín a tým sa posúvajú opravné procesy nášho tela počas spánku.

LED masky hĺbkovo regenerujú pleť. Vďaka svetelným fotónom podporujú redukciu vrások, predchádzajú ich vzniku, minimalizujú póry a bojujú proti akné a proti predčasnému starnutiu pokožky

 • Fotónové svetlo preniká hlboko pod kožu, kde neinvazívne a bezbolestne zlepšuje kvalitu pleti.
 • Podporuje výživu a regeneráciu pokožky.
 • Pomáha eliminovať vrásky a bojuje proti vzniku nových.
 • Minimalizuje póry a bojuje proti akné.
 • Podporuje zjednotenie tónu pleti.
 • Potláča tvorbu melanínu a redukuje pigmentové škvrny.
 • Vďaka rôznym vlnovým dĺžkam sa ľahko zameriate na špecifický problém svojej pleti.
 • Má intuitívne ovládanie a umožňuje jednoduchú aplikáciu v pohodlí domova.
 • Investície do LED masky sa pri dlhodobom používaní oplatí 

Ako funguje LED maska?

LED masky pracujú s fotónovou terapiou, ktorá sa v oblasti dermatológie stala vyhľadávaným nástrojom na efektívne boj proti kožným nedokonalostiam. Pôvodne LED terapiu preslávila NASA, ktorá jej blahodarné účinky využívala na liečbu astronautov vo vesmíre. Vďaka rýchlemu pokroku si však fotónovú terapiu môžeme dopriať aj my ako súčasť každodennej pleťovej rutiny.

Fotónová terapia pracuje s farebným spektrom svetla. Jednotlivé LED diódy v maske svietia počas ošetrenia na pokožku, svetlo prestupuje hlboko do kože, kde vyvoláva prirodzené vnútrobunkové reakcie.

Výsledný efekt závisí od vlnovej dĺžky použitého svetla, LED diódy s rozličnými vlnovými dĺžkami majú totiž odlišné sfarbenie a každá farba sa jednoducho zameriava na konkrétne nedokonalosti pleti:

 • Červené spektrum preniká najhlbšie do pokožky, kde má vplyv na pevnosť a elasticitu kože, stimuluje tvorbu kolagénu a regeneráciu tkaniva a pomáha v boji proti akné alebo ružovke. Navyše podporuje zmenšenie pórov.
 • Žlté spektrum napomáha redukcii vrások a regenerácii pokožky, porovnáva farbu pigmentu a navracia pokožke jemnosť.
 • Zelené spektrum pomáha zjednotiť farebný tón pleti, pôsobí na pigment a pomáha eliminovať pigmentové škvrny.
 • Modré spektrum pomáha v boji proti akné aj ekzémom a upokojuje pokožku.
 • Fialové svetlo má regeneračné účinky a je vhodné na boj s akné.
 • Biele svetlo a svetlo modré svetlo dostupné v niektorých LED maskách vďaka možnosti kombinovať farby podporujú spevnenie kože a energiu buniek.

Pre koho je LED svetelná maska vhodná?

Svetelná terapia je vhodná pre všetky typy pleti, vrátane problematickej a citlivej pokožky. LED ošetrenie je veľmi bezpečné a nie sú známe žiadne vedľajšie účinky. Svetelná terapia totiž nevyužíva UV žiarenie a nehrozí teda žiadne riziko spálenia či opálenia.

Fotonické svetelné masky nájdete na dulcia.sk a dulcia.cz už v januári !

ZDIEĽAJTE TENTO ČLÁNOK

Pridať komentár

Meno:*
Email:*
Phone number:
Komentár:*