Minerálna pleťová hmla - antibakteriálna Zväčšiť

Minerálna pleťová hmla - antibakteriálna

Koloidné striebro
Vitamín B3

Prípravok znižuje vylučovanie mazu, priaznivo pôsobí na akné a zápaly pokožky. Pomáha upokojiť problematickú pleť a rozjasňuje ju. Vynikajúci prípravok na ošetrovanie pleti počas dňa na odstránenie baktérií (napr. pri športe, potení sa). 

Viac detailov

Star Star Star Star Star
3 hodnotenia
Kód 102090
  • Všetky typy pleti
  • Problematická pleť / Akné
  • Hydratačný
  • Antibakteriálny
Nasl.
- +

15,90 €

Skladom - expresné doručenie

Hojivé a antibakteriálne účinky koloidného striebra spolu s vitamínom B3 pokožku dezinfikujú, čistia a regenerujú. Prípravok znižuje vylučovanie mazu, priaznivo pôsobí na akné a zápaly pokožky. Pomáha upokojiť problematickú pleť a rozjasňuje ju. Vynikajúci prípravok na ošetrovanie pleti počas dňa na odstránenie baktérií (napr. pri športe, potení sa).

Základ našej novej pleťovej hmly tvorí naša slovenská minerálna voda Miss+.


Minerálna voda Miss+ spod štítov Vysokých Tatier je jedinečná svojim zložením, má to najoptimálnejšie zloženie jednotlivých minerálov. Ukrýva v sebe vysoký obsah kremíka, vápnika aj magnézia Príroda špeciálne upravila minerály, ktoré voda obsahuje a my sme túto jedinečnú slovenskú minerálnu vodu obohatili o vitamíny, ktoré potrebuje naša pleť..

Antibakteriálna pleťová hmla je prírodný zázrak, ktorý Vám pomôže hneď s niekoľkými nedokonalosťami pleti. Vďaka koloidnému striebru v dvoch formách, vitamínu B3 a výťažku zo zeleného čaju a magnézia pomáha redukovať zápaly a podráždenie pleti. Vyhladzuje jemné linky a vrásky. Čistí, sťahuje póry a zjednocuje farebný tón pleti. Má vynikajúce antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti.

Synergetická zmes vybraných ingrediencií pokožku čistí, dezinfikuje, zbavuje nadbytočného mazu a patogénnych baktérií rastúcich na pokožke. Pokožku upokojuje, sťahuje zápaly a posilňuje ju. Dodáva hydratáciu, energiu a ochranu pleti.

Aktívne látky:

Citrát koloidného striebra - poskytuje pokožke ochranu pred vonkajšími faktormi, ktoré vyvolávajú zápalové procesy. Stimuluje regeneráciu pokožky a jej aktívne hojenie a obnovu, najmä ak sú na jej povrchu malé poranenia a rany.

Koloidné stiebro - má vynikajúce antibakteriálne účinky, pôsobí proti začervenaniu a zápalom, čistí a regeneruje pleť, reguluje tvorbu kožného mazu. Zabraňuje rozširovanie vírusov, baktérií a mikroorganizmov.

Vitamín B3 - niacín pomáha rozjasniť pleť a pôsobí proti vzniku akné. Pomáha znížiť hyperpigmentáciu, zjednocuje prirodzený farebný tón pleti.

Výťažok zo zeleného čaju - pomáha regulovať tvorbu kožného mazu a čistiť upchané póry, má tiež antioxidačné účinky, vďaka ktorým pomáha predchádzať predčasnému starnutiu pleti

Magnézium - má pozitívne vlastnosti pri boji s akné či napríklad s rosaceou. Zlepšuje kvalitu pleti, znižuje riziko zápalových procesov v pokožke a pleť upokojuje a zjemňuje. Zlepšuje kondíciu našej pleti a tiež sa znižuje tvorbu vrások.

Extrakt z červenej kapusty - má silné antioxidačné vlastnosti, mnoho minerálov a vitamínov. Medzi najvýraznejšie zastúpené minerály patrí selén, ktorého máme v dnešnej dobe nedostatok, rovnako obsahuje síru, kyselinu listovú, zinok a vitamín C a B3 (niacín), provitamín A a betakarotény. Posilňuje imunitu kože, zvyšuje odolnosť voči infekciám a udržiava zdravú mikroflóru pokožky.

Vôňa: jemná, čistá neparfumovaná voda, ktorej vôna je odvodená od použitých ingrediencií. Najviac pocítite vôňu zeleného čaju,

Textúra: ľahká tekutá textúra vo fľaske s extra jemným rozprašovačom.

Náš tip: Užasný výrobok pre aktívnych ľudí, dezinfikujte svoju pokožu po športe alebo pri námahe kedy sa Vaša pleť a pokožka hlavy potí. Vyskúšajte použiť ju počas dňa aj ako dezodorant a aj ako osviežovač a dezinfekčný sprej na nohy.

Použitie: Pre osvieženie a dezinfikovanie pokožky použite nastriekaním na pleť maximálne 3x denne. Jemnú hmlu môžete použiť aj na osvieženie a posilnenie vlasovej pokožky a korienkov.

Upozornenie: Výrobok nie je určený pre osoby, ktoré sú alergické na striebro.

Obsah: 100 ml


Prírodná kozmetika zo Slovenska
Názov
INCI
BIO
Minerálna voda MISS+
Mineral Water
 
Minerálna voda MISS+
Mineral Water

Slovenská minerálna voda Miss+ spod štítov Vysokých Tatier je jedinečná svojim zložením, má to najoptimálnejšie zloženie jednotlivých minerálov.

Keď príroda stvorila minerálnu vodu Miss+, myslela na Teba a stvorila ju presne podľa toho, čo budeš vo svojom živote potrebovať. Dala si záležať na každej oblasti tvojej osobnosti, od krásy až po zdravie.

Príroda špeciálne upravila aj minerály, ktoré voda obsahuje. Miss+ je jedinečná svojim zložením, no predovšetkým tým, že je súčasťou tých najdôležitejších momentov, ktoré prežívaš.

Je pre nás nesmierne dôležité, aby minerálna voda, ktorú dnes plníme do fliaš, bola jedinečná a prirodzená. Nemusí sa na nič hrať, najlepšie chutí, keď je sama sebou. Stojí na pevných základoch, a to vďaka zvýšenému obsahu kremíka, vápnika a magnézia. Jej túžbou je obohatiť každého, koho stretne a kto ju chytí do rúk.

No i napriek tomu nechce stáť, ale byť v neustálom pohybe. Kráčať a napredovať.

Vie, že je dôležité správne si vyberať. Pozná svoju hodnotu a vie, prečo sa chce starať sama o seba. Vo vnútri skrýva liečivé účinky, blahodárne pôsobí a vytvára jemnú pleť, pevnejšie nechty a pružnejšie vlasy.

Je vzácna a krásna taká, aká je. Túži, aby ju niekto objavil. Minerálna voda Miss+ bola stvorená pre Teba! Aby si spolu s tebou vychutnala jedinečného okamihy dňa. Tu a teraz.

Bio hydrolát zo zeleného čaju
Camellia Sinensis Leaf Water
BIO
Bio hydrolát zo zeleného čaju
Camellia Sinensis Leaf Water
BIO
PRODUKT

Čerstvý Bio hydrolát zo zeleného čaju je získaný z ekologicky pestovaných čerstvých lístkov zeleného čaju. Je bohatý na aminokyseliny, minerály, polyfenoly - antioxidanty. Obsahuje vysokú koncentráciu L-theanínu a aj nízku koncentráciu kofeínu.

BIO hydrolát zo zelého čaju je vysoko protizápalový, hydratačný a vďaka antioxidantom ako je EGCG (Epigallocatechin gallate) má aj ochranné účinky pred poškodením DNA spôsobeným UV žiarením a vplyvom ďalších voľných radikálov z prostredia. Antioxidanty ktoré obsahuje pomáhajú pri oprave a omladení kolagénových vlákien, čím znižuje hĺbku vrások a jemných línií. Zlepšuje pružnosť pleti, znižuje začervenanie a opuchy. Je veľmi účinným antibakteriálnym činidlom pri liečbe akné a čistení pórov.

Vitamín B3
Niacin
 
Vitamín B3
Niacin

Niacín, vitamín B3 zaraďujeme do komplexu vitamínov skupiny B. Vitamín B3 je spoločné pomenovanie pre kyselinu nikotínovú a niacín.

Ochraňuje a zlepšuje zdravie pokožky. Je súčasťou bunkového metabolizmu a tak napomáha ku správnemu fungovaniu enzymatických procesov.

Niacín napomáha udržiavať v pokožke vodu, zlepšuje stav citlivej pokožky (napr. aj rosacei) a zvyšuje jej obrany schopnosť.

Je vynikajúci aj na podporu liečby akné a to nielen topicky ale aj vnútorne. Je užitočný dokonca aj pri ťažkých formách akné. 

Zlepšuje vzhľad starnúcej pleti, rozjasňuje pokožku a preto je vhodný na elimináciu pigmentovým a stareckých škvŕn. Pleti dodáva objem, hydratuje a zabraňuje strate vody. Zďaleka nie je prospešný len pre našu pokožku a vlasy.

Tento vitamín je dôležitý pre správne fungovanie celého nášho organizmu a jeho nedostatok môže spôsobovať napríklad únavu, problémy s trávením, psychické ochorenie a depresie.

Strieborný citrát
Silver Citrate
 
Strieborný citrát
Silver Citrate

Citrát koloidného striebra - poskytuje pokožke ochranu pred vonkajšími faktormi, ktoré vyvolávajú zápalové procesy. Stimuluje regeneráciu pokožky a jej aktívne hojenie a obnovu, najmä ak sú na jej povrchu malé poranenia a rany.

Koloidné striebro
Colloid Silver
 
Koloidné striebro
Colloid Silver

Koloidné stiebro - má vynikajúce antibakteriálne účinky, pôsobí proti začervenaniu a zápalom, čistí a regeneruje pleť, reguluje tvorbu kožného mazu. Zabraňuje rozširovanie vírusov, baktérií a mikroorganizmov.

Magnézium
Magnesium Sulfate
 
Magnézium
Magnesium Sulfate

Len málo ľudí si uvedomuje akú obrovskú úlohu zohráva horčík v našom organizme. Horčík alebo inak povedané magnézium je ďaleko najdôležitejšia minerálna látka nášho tela. Po vode, kyslíka a po elementárnych potravinách, horčík môže byť najdôležitejší prvok, ktorý potrebuje naše telo, je nenahraditeľný. Je dôležitejší ako vápnik, draslík alebo sodík, pretože všetky tri reguluje horčík, bez ktorého sa nedokážu tieto dôležité minerály naviazať. Milióny ľudí trpí nedostatkom horčíka bez toho, aby o tom vedeli. V poslednej dobe sa čoraz viac zlepšuje povedomie ľudí o nezastupiteľnej úlohe horčíka pri starostlivosti o zdravie. Napriek tomu až 80% ľudí má nedostatok horčíka v tele, čo vyvoláva vážne obavy.

Horčík je v tele zastúpený v relatívne veľkom množstve. Vedci odhadujú, že je to až 25 gramov na dospelého človeka, pričom polovica z tohto množstva sa nachádza v kostiach a len 1% je v krvi. Tento minerál je potrebné neustále dopĺňať, pretože od neho závisí viac než 300 biochemických telesných reakcií. Magnézium - horčík potrebuje každá naša bunka, vrátane mozgových. Je jeden z hlavných minerálov, ktorého suplementácia (dodanie) je nutná, lebo zohráva nenahraditeľnú úlohu vo funkcii u stoviek enzýmov, počnúc metabolizmom buniek, cez syntézu proteínov, a spotrebe tukov a uhľohydrátov, prakticky vo všetkom. Horčík je potrebný nie len pre tvorbu špecifických detoxikačných enzýmov, ale aj k tvorbe energie pre detoxikáciu buniek.

Úloha horčíka v tele
Horčík plní v našom tele hlavne nasledujúce úlohy:
– metabolizmus vápnika, kremíka, vitamínu D a vitamínu K
– aktivácia svalov a nervov
– výroba energie
– detoxikácia, trávenie bielkovín, sacharidov a tukov
– stavebný prvok pri tvorbe a syntéze RNA a DNA
– prekurzor neurotransmiterov ako je napríklad serotonín

Bohužiaľ, množstvo ľudí na celom svete ani len netuší, že trpia nedostatkom horčíka. Jeho nízka hladina v tele sa môže prejavovať zdravotnými problémami, ako sú úzkosť, zábudlivosť či svalové kŕče. Jeho pravidelný príjem nielen odstraňuje uvedené zdravotné ťažkosti, ale pomáha s množstvom ďalších ochorení.
Hlavnou príčinou nedostatku horčíka v našej strave je to, že „moderné“ poľnohospodárske metódy prispeli k jeho nadmernému odčerpaniu z pôdy. Potom sa samozrejme nenachádza ani v plodinách, ktoré na takejto pôde vypestujeme. Problém ďalej ešte viac zhoršuje časté používanie umelých hnojív, pesticídov a herbicídov.
Aby sme ho mali dostatok, musíme konzumovať potraviny, ktoré rastú na pôde obsahujúcej horčík a najmä zelenú listovú zeleninu. Aby sme jej dokázali prijať potrebné množstvo listovej zeleniny, mali by sme denne piť zelené smoothies alebo zjesť a veľmi dobre požuť veľkú misu šalátu… najlepšie v bio kvalite, ktorá by mala zabezpečiť ich pestovanie bez použitia pesticídov a zbytočnej chémie.

Jednou z možností je aj užívanie doplnkov stravy s obsahom horčíka. Taktiež je vhodné, aby doplnky obsahovali okrem horčíka aj vápnik, vitamín D a vitamín K2, pretože tieto látky sa navzájom dopĺňajú a metabolizmus jednej nie je možný bez prítomnosti ostatných. Jedným z najlepších spôsobov ako doplniť do organizmu horčík je jeho vstrebanie cez pokožku. Ľudská pokožka je najväčší ľudský orgán a je schopná vstrebávať účinné látky do tela.

Podľa súčasných noriem by muži mali prijímať minimálne 420 mg horčíka denne a ženy minimálne 320 mg, počas dospievania a tehotenstva viac. Avšak pozor na odporúčané rozpätie, pretože v minulosti bola zdravá hranica horčíka o niečo vyššia. Čím sme viac chorí, tým sa škála znižuje a znižuje. Ak vápnika prijmeme 700 mg, potom by sme toľko mali prijať aj horčíka.

Ako získať do tela viac horčíka?
Ako sme spomínali vyššie, ďalším dobrým spôsobom sú spôsoby jeho prijímania cez kožu. Napríklad kúpele alebo pílingy s pridaním epsomskej soli (síran horečnatý).Cez pokožku môže byť horčík absorbovaný 5 krát rýchlejšie a až 6 -krát účinnejšie ako v prípade orálneho spôsobu. Telo vždy absorbuje len to čo potrebuje, takže tu nie je riziko predávkovania.

Extrakt z červenej kapusty
Brassica Oleracea Capitata Leaf Extract
 
Extrakt z červenej kapusty
Brassica Oleracea Capitata Leaf Extract

Extrakt z červenej kapusty - má silné antioxidačné vlastnosti, mnoho minerálov a vitamínov. Medzi najvýraznejšie zastúpené minerály patrí selén, ktorého máme v dnešnej dobe nedostatok, rovnako obsahuje síru, kyselinu listovú, zinok a vitamín C a B3 (niacín), provitamín A a betakarotény. Posilňuje imunitu kože, zvyšuje odolnosť voči infekciám a udržiava zdravú mikroflóru pokožky.

Nachádza sa v produktoch:
Organická konzervačná zlúčenina
Dehydroacetic acid, Benzoic acid, Sorbic acid, Benzyl alcohol
 
Organická konzervačná zlúčenina
Dehydroacetic acid, Benzoic acid, Sorbic acid, Benzyl alcohol

V prvom rade by sme chceli objasniť, že kozmetické výrobky skutočne potrebujú konzerváciu, aby sa zabránilo mikrobiálnemu rastu, poškodeniu kozmetického výrobku a potenciálnym kožným infekciám, ktoré môžu mať dlhodobé nepriaznivé vplyvy na Vašu pokožku. Je mimoriadne dôležité chrániť pred poškodením výrobok a teda aj Vás. Pre nás je rovnako dôležité, aby bola konzervácia jemná a šetrná a nemala absolútne žiadny negatívny dopad na Vaše zdravie. Ku jemnej a šetrnej konzervácii výrazným spôsobom dopomáhajú aj naše obaly, vďaka ktorým postačí najnižšia koncentrácia konzervačnej zmesi.

Dulcia natural používa prírodný a ekologický systém na ochranu kozmetického výrobku ktorý je v súlade s normami Ecocert a COSMOS. Ide o synergickú zmes organických zlúčenín - organických kyselín a alkoholu. Organická konzervačná zlúčenina je konzervačný systém bez parabénu, neformaldehydový, bez izotiazolónu. Je vyvinutá na zníženie rizika bakteriálnej kontaminácie. Je navrhnutá tak, aby zabezpečila širokú škálu ochrany s využitím optimalizovaných a inovatívnych synergických zmesí pričom sa myslí na enviromentálnu zodpovednosť a trvalo udržateľný rozvoj. Je to ekologicky certifikovaná formulácia na zabezpečenie ochrany produktov a ľudí.

Všetky komponenty sú uvedené na zozname konzervačných látok schválených pre prírodnú a organickú kozmetiku najprestížnejších svetových certifikátov.

                                                                                             

Nachádza sa v produktoch:
Michaela
Star Star Star Star Star
19.07.2023

Toto je pre mňa vynikajúci pomocník pri reaplikacii SPF krému. Po prestriekani pleti zostane na pokožke pocit čistoty, takže opätovné nanesenie krému je oveľa príjemnejšie. Navyše mojej mastnej pleti zabezpečí zmatnenie aj počas horúceho dňa, čo je pre mňa úplne úžasné. Ďakujem za ďalší skvelý produkt.

Renáta
Star Star Star Star Star
15.04.2023

Veľmi zaujímavý produkt. Naozaj je cítiť silný dezinfekčný a antibakteriálny účinok. Používam najradšej večer po odlíčení na ztonizovanie pokožky a celkovú "očistu" po celom dni, kedy na nej bol makeup, prach a iné nánosy. Oceňujem aj rozprašovač a veľmi pekné balenie:)

Milá Renátka,

krásne ďakujeme za Vaše slovká, veľmi si to vážime. Je pre nás najväčšie ocenenie, keď naša práca prináša radosť aj úžitok :-)
Prajem ešte krásny dník 
S pozdravom
Daniela DULCIA natural

Daniela
Star Star Star Star Star
20.03.2023

ďakujem za tento produkt, je to must have do kabelky. Používam na spotenú tvár, cez deň aj do podpazušia, toto inak veľmi odporúčam!

Pridať hodnotenie

Celkové hodnotenie:*
   star star star star star
Meno:*
Email:*
Phone number:
Vaše hodnotenie:*
Odporúčili by st tento produkt svojim známym:*
Tereza
20.10.2023

Dobrý deň, prosím vás dá sa použiť hmla aj ako náhrada ružovej vody? Respektíve môže sa hmla používať pred aplikovaním séra a následne krému? Ďakujem

Krásny dobrý deň,

áno, pokojne môžete aj takto, obzvlášť skvelá je pre mastnú či aknóznu pokožku práve namiesto hydrolátu. 

Ďakujeme za Vašu otázku, ak by ste mali akékoľvek ďalšie som tu pre Vás a prajem ešte pekný dník.
S pozdravom
Daniela DULCIA natural

Soňa
12.08.2022

Dobrý deň, je po nastriekaní hmly v priebehu dňa potrebné znova aplikovať krém a spf? Ďakujem

Krásny dobrý deň,

Ďakujeme za Vašu otázočku. Nie, nie je to potrebné. Ak by Vám krémik SPF bolo treba počas dňa reaplikovať kvôli predĺženiu ochrany, tak potom je takýto postup skvelý - pleť prestriekať touto hmlou a potom naniesť krémik SPF :-)

Pridať otázku

Meno:*
Email:*
Phone number:
Vaša otázka:*

Typ pleti

Všetky typy pleti

Výrobok pekne sedí všetkým typom pleti. Nespôsobuje nadmerné mastenie ani nevysušuje pokožku. Je jemný a nežný aj k vysoko senzitívnej pokožke.

Problematická pleť / Akné

V snahe o riešenie problémov s akneóznou pleťou sú často využívané zbytočne agresívne prípravky a postupy. V skutočnosti si problematická pleť vyžaduje práve naopak veľmi delikátne ošetrenie. Pleť je vhodné čistiť jemne vlažnou vodou s prípravkami bez mydla a alkoholu, aby nedošlo k prílišnému vysušeniu, ktoré naopak pokožku len povzbudí v tvorbe ďalšieho mazu. Pre ďalšie ošetrenie je ideálne kozmetika s antibakteriálnymi a protizápalovými vlastnosťami, keďže jednou z hlavných príčin akné je práve bakteriálna infekcia.

Vlastnosti

Hydratačný

Napomáha viazať v pleti vodu, aby pôsobila sviežo, odpočinuto a mladistvo. Dostatočnou a pravidelnou hydratáciou je možné predchádzať vzniku vrások a prejavom povädnutej pleti. Je dôležité hydratovať nielen suchú, ale aj mastnú pokožku, avšak treba voliť ľahšie typy krémov a sér.

Antibakteriálny

Obsahuje prírodné antiseptické zložky, ktoré pôsobia proti množeniu baktérií, plesní a infekcií na pokožke. Účinne tak napomáha predchádzať zápalovým procesom v pleti.