Bio Ryžový olej

Oryza Sativa Bran Oil

Ryžový olej je olej extrahovaný z tvrdej vonkajšej hnedej vrstvy ryže nazývanej plevy (ryžové šupky). Olej má jemnú a neutrálnu chuť a svetlohnedú farbu. 

Tento tradičný japonský kozmetický olej čistí a rozjasňuje pokožku a ošetruje vlasyPokožku zjemňuje, rozjasňuje.

Ryžový olej je užitočný pri liečbe rôznych kožných porúch, ako je napríklad ružienka, akné, ekzém. Vlastnosti ryžového oleja sú výborným prostriedkom na suchú, oslabenú a dehydrovanú pokožku. Olej je veľmi ľahký a poskytuje pokožke výživu bez toho, aby sa mastila. Vitamín E v ryžovom oleji urýchľuje hojenie rán, zvyšuje regeneráciu buniek, vyhladzuje pokožku, znižuje vrásky a poskytuje ochranu pred spálením slnkom. 

Ryžový olej je bohatý na vitamín E a antioxidanty, rýchlo sa vstrebáva do pokožky, a preto je obzvlášť príjemný na použitie.

Základnou zložkou ryžového oleja sú nenasýtené mastné kyseliny (46% kyseliny olejovej, 36% linolovej a 1% linolénovej). Zloženie mastných kyselín, vitamínov a minerálov je unikátne. 

Ryžový olej je bohatý na skvalén, ktorý sa prirodzene nachádza v našej tukovej zložke pokožky, ktorá vytvára ochrannú bariéru pred vplyvom negatívnych vonkajších faktorov.

Sacharidová zlúčenina inositol je vo vysokej miere obsiahnutá v kvalitnom ryžovom oleji a zabezpečí pokožke vláčnosť a peknú jednotnú štruktúru. Tento olej obsahuje aj mastné kyseliny ako omega 3 aj omega 6 mastné kyseliny.

Nachádza sa v produktoch: