Matrigenics 14G

Water(and) Undaria Pinnatifida Extract

Extrakt z riasy Wakame - aproved ECOCERT

Matrigenics 14G reštrukturalizuje extracelulárnu matricu, aby nanovo definoval trojuholník krásy. Vrásky mračenia a nosové ryhy sa upravia za 2 týždne, zatiaľ čo duté líca sú vyplnené a hustejšie.

*Proti starnutiu
*Proti vráskam

Koncentrát úrodných báz Undaria pinnatifida, hnedej riasy. Matrigenics.14 G má vysoký obsah wakamicesteru a reaktivuje spiace gény na reštrukturalizáciu extracelulárnej matrice.

VÝHODY

Po 2 týždňoch je hĺbka vrások a nosových vrások viditeľne znížená.
Po 4 týždňoch sú vrásky redukované a objemy sú redistribuované.

U mladých žien tvoria vysoké lícne kosti a zužujúca sa brada to, čomu sa hovorí trojuholník krásy. S pribúdajúcim vekom extracelulárna matrica stráca svoju štruktúru a pokožka stráca pevnosť, čím sa zvýrazňujú vrásky, ktoré vymedzujú obrátený trojuholník krásy.

Čo je extracelulárna matrica?
Extracelulárna matrica v derme sa skladá zo série molekúl, ktoré tvoria sieť alebo sieťovinu okolo fibroblastov a zabezpečujú štruktúru a tonicitu dermálnej vrstvy. Pri štruktúrovaní tejto matrice zohrávajú podstatnú úlohu tri makromolekuly:

- Kolagén, ktorý dodáva tkanivám pevnosť v ťahu. Skladá sa z troch reťazcov so super-helikálnym tvarom, ktoré sa spájajú do väčších molekúl nazývaných fibrily.

- Elastín: sú to elastické vlákna, ktoré majú tendenciu sa navíjať a zabezpečujú elasticitu dermy. Viažu sa na kolagénové vlákna, aby zabránili naťahovaniu a trhaniu tkanív.

- Glykozaminoglykány (GAG): sú to dlhé, lineárne, pevné nerozvetvené polysacharidové reťazce, ktorých najznámejším predstaviteľom je kyselina hyalurónová. Viažu sa na kolagénové vlákna a pomáhajú udržiavať integritu extracelulárnej matrice.

Tieto tri makromolekuly, ktoré sú nevyhnutné pre štruktúru matrice, sú spolu spojené, aby vytvorili flexibilnú a odolnú podporu.

Aká je úloha extracelulárnej matrice pri tvorbe vrások?
Vznik vrások je spôsobený dezorganizáciou matrice, ktorá priamo súvisí s množstvom a kvalitou jej základných molekúl. Starnutie kože je sprevádzané znížením syntézy elastínu a kolagénu vo fibroblastoch, ale aj stratou aktivity molekúl zodpovedných za dozrievanie a samoukladanie makromolekúl.

Aká je úloha génov pri štruktúrovaní extracelulárnej matrice?
Molekulová syntéza je riadená našimi génmi. Gény sú sekvencie DNA kódujúce výrobu špecifických molekúl. Zníženie aktivity génov s vekom má za následok zníženie množstva a kvality produkovaných molekúl.

Boj proti starnutiu teda zahŕňa reaktiváciu génov, ktoré kódujú syntézu, dozrievanie a zostavovanie elastínu a kolagénových vlákien, ako aj kyseliny hyalurónovej, aby sa extracelulárna matrica znovu spojila.

Reaktivuje gény zapojené do syntézy, dozrievania, zostavovania a organizácie kolagénových vlákien v extracelulárnej matrici.
= Reaktivuje gény zapojené do syntézy, dozrievania a organizácie elastínových vlákien v extracelulárnej matrici.
= Reaktivuje gény zapojené do syntézy kyseliny hyalurónovej
= Zmenšuje objem a oblasť vrások na čele, nosových vrások a vrások v ústach po 14 dňoch používania

Nachádza sa v produktoch: