HyRetin

Sodium Retinoyl Hyaluronate

HyRetin patentovaná forma retinolu. 

Vyrába sa fermentáciou nehemolytického mikrobiálneho kmeňa Streptococcus equi. HyRetin sa vyrába chemickou modifikáciou HA s veľmi nízkou molekulovou hmotnosťou 10-20 kDa.

HyRetin je ester kyseliny hyalurónovej s veľmi nízkou molekulovou hmotnosťou a kyseliny retinovej. Spojenie účinkov dvoch zložiek proti starnutiu kyseliny hyalurónovej a retinovej s dokonalým derivátom, ktorý dokáže preniknúť hlboko do pokožky, no zostáva bezpečný a nedráždi pokožku.

Kyselina retinová urýchľuje regeneráciu buniek, stimuluje produkciu kolagénu a elastínu, podporuje vyblednutie hyperpigmentácí a lieči akné.Je rozhodujúca pri tvorbe tkanív.

Kyselina hyalurónová vytvára "transportný kanál" pre kyselinu retinovú ktorá je na ňu naviazaná. Preniká veľmi hlboko do pokožky a nestimuluje receptory, ktoré vyvolávajú senzitivitu a iné nepriaznivé vedľajšie účinky. Pôsobí na receptory, ktoré zodpovedajú za tvorbu nového kolagénu, elastínu, fibronektínu, stimulujú kožný metabolizmus čo prináša mnoho úžasných nezastupiteľných účinkov na pokožku.

Výhody HyRetin:

*Protizápalové vlastnosti
*Zvyšuje produkciu kolagénu a fibronektínu
*Nedráždi pokožku, redukuje erytém
*Preniká hlboko do pokožky
*Zlepšuje pružnosť a textúru pokožky
*Vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy
*Nevyvoláva fotosenzitivitu - čo umožňuje jeho používanie aj počas letných mesiacov

Retinol je jednou z najvyhľadávanejších látok proti vráskam a nedokonalostiam pleti. Zlepšuje štruktúru pleti vďaka svojej schopnosti pokožku účinne exfoliovať, pomáha v boji proti akné, zjemňuje a uvoľnuje póry čím zabraňuje ich zanášaniu a zápalom. Preniká hlboko do kožných vrstiev, kde stimuluje tvorbu kolagénových vláken a elastínu, čím spomaľuje príznaky starnutia kože, vyhladzuje vrásky a navracia pokožke pružnejšiu a jemnejšiu štruktúru.

Trvalo udržateľná biotechnologická výroba

Nachádza sa v produktoch: