Letný balíček pre deti s SPF 30

Na bezpečný pobyt na slniečku je ako stvorený náš telový vodeodolný opaľovací krémik bez chemických UV filtrov, ktoré zaručuje bezpečné opálenie pre celú vašu rodinu. Na Deň detí vám ho prinášame v letnom balíčku spolu s jemným balzamom po opaľovaní s mrkvovým olejom. Ku každému Letnému balíčku pre deti získate zadarmo aj limitku – mätovú vodičku.

Množstvo:
39,90 €

Obsah balenia

Balzam po opaľovaní s mrkvovým olejom
BIO Mätová voda 50ml
Ochranný telový krém proti slnečnému žiareniu - SPF 30


ZĽAVNENÉ LETNÉ BALÍČKY S SPF NA DEŇ DETÍ A LIMITKA ZDARMA

Voňavučká, vláčna, jemná, a citlivá. Taká je pokožka našich detičiek, ktoré v lete potrebujú špeciálnu starostlivosť. Na bezpečný pobyt na slniečku je ako stvorený náš telový vodeodolný opaľovací krémik bez chemických UV filtrov, ktoré zaručuje bezpečné opálenie pre celú vašu rodinu. Na Deň detí vám ho prinášame v letnom balíčku spolu s jemným balzamom po opaľovaní s mrkvovým olejom. Ku každému Letnému balíčku pre deti získate zadarmo aj limitku – mätovú vodičku, ktorá je skvelým pomocníkom na ochladenie a osvieženie pokožky dieťatka.

„Dospelí nikdy ničomu sami nerozumejú a deti otravuje, že im veci musia vždy a stále vysvetľovať.“
Antoine de Saint-Exupéry (Malý princ)

Náš tip: Najviac ohrozené miesta na detskom telíčku sú ušné lalôčiky, pery, nos a priehlavky – nezabúdajme na ne pri aplikácii SPF krémiku.

Pri pobyte na slniečku myslite aj ďalšie spôsoby ochrany:
• Nevystavujte sa zbytočne dlho priamemu slniečku a ostaňte čo najviac v tieni.
• Použite vhodný SPF krém podľa Vášho fototypu pleti, podľa stupňa opálenia Vašej pokožky, podľa ročného obdobia a miesta kde sa nachádzate. 
• Nezabúdajte na reaplikáciu opaľovacieho krému počas dňa 
• Chráňte sa okuliarmi, klobúčikom alebo inou vhodnou pokrývkou hlavy, oblečením.
• V čase medzi 11 - 15  hodinou sa na silnom slniečku pohybujte obmedzene.
• Dodržujte pitný režim a dopĺňajte do svojej pokožky hydratáciu pomocou vhodných hydratačných prípravkov.

Balzam po opaľovaní s mrkvovým olejom

Zlepšuje regeneráciu pokožky zrýchlením metabolizmu buniek a stimulovaním ich obnovy. Pomáha udržiavať vlhkosť pokožky, má protizápalové, hydratačné, upokojujúce účinky.
Mätová voda pokožku ochladí, upokojí a makadamový olej má schopnosť regenerovať a taktiež chráni pred vplyvom škodlivých látok a aj pred UV žiarením. Morská riasa chlorela znižuje zápaly pokožky, obsahuje aminokyseliny. (glycín, lyzín, alanín a prolín)ktoré sú stavebnými jednotkami kolagénu, pričom kolagén je počas UV žiarenia namáhaný a je vhodné ho doplniť. Mrkvový olej zase obsahuje vysoké množstvo provitamínu A. Pokožku tonizuje a regeneruje.

Je to vynikajúci prostriedok proti ochabovaniu pokožky a vďaka nemu ostane Vaša pokožka krásne opálená po dlhú dobu. Vysoký obsah betakaroténu podporí zdravé opálenie a zabezpečí jeho udržanie po dlhšiu dobu.

Provitamín B5 je hydroskopická zložka, ktorá účinne viaže na seba vodu a napomáha optimalizácii funkcií pokožky. Pomáha urýchliť hojivé procesy a má protizápalové účinky.
Pomáha udržiavať kožu vlhkú a hladkú, pôsobí na pokožku upokojujúcim spôsobom.

Vitamín E pomáha chrániť pokožku pred poškodením UV žiarením, ako aj zlepšiť štruktúru kože a vlhkosti. Obnovuje bunky, prekrvuje pleť a má schopnosť udržiavať vodu vo vrchných častiach pokožky. Tento vitamín pôsobí veľmi priaznivo na celkovú vitalitu pokožky a je prevenciou pred vznikom tzv. stareckých škvŕn. Vitamín E je najlepší prírodný antioxidant.

Objem: 150ml

BIO Mätová voda 50ml

Ružová voda je excelentná hypoalergénna pleťová voda s čistiacim a tonizujúcim účinkom na všetky typy pleti. Udržiava pH pokožky, stimuluje regeneračné procesy, má protizápalové účinky pri akné a nadmernom slnení. Zachováva hladkú a elastickú pokožku. Má upokojujúce vlastnosti pri očných kúpeľoch na "unavené oči" a ochabnuté viečka.

Ružová voda je vodný destilát (hydrolát) z čerstvých lupeňov ruže damascénskej. Obsahuje prchavé a vonné látky z ruží, ktoré sú rozpustné vo vode. Pre svoje výrazné antibakteriálne účinky sa ružová voda nemusí stabilizovať žiadnymi konzervačnými látkami, napriek tomu, že je to čistý vodný roztok bez alkoholu.

Ružová voda DULCIA natural je vyrobená v BIO kvalite.

Obsah: 50 ml

Ochranný telový krém proti slnečnému žiareniu - SPF 30

Telové vodeodolné opaľovacie krémy DULCIA natural

Nové prípravky na opaľovanie od Dulcia natural obsahujú krémy s rôznou výškou ochrany. Krémy sú vodeodolné a zaručujú bezpečné opaľovanie pre celú rodinu na celé telo aj tvár. Môžete si vybrať z rôznych faktorov od strednej ochrany SPF 15 až po prípravky s vysokou SPF 30 a veľmi vysokou ochranou SPF 50.

Krémy sa dobre nanášajú na pokožku, nezanechávajú silný biely film na povrchu
pokožky a neobsahujú žiadne chemické UV filtre a nie sú parfumované.

Prípravky majú jednoduché a bezpečné zloženie. Rastlinné oleje a maslá sú bohaté na vitamíny, polyfenoly a antioxidanty. Pokožku krémy hydratujú, predchádzajú vysušovaniu a napomáhajú regenerácii pokožky vystavenej slniečku. Betakarotény poskytujú antioxidačnú ochranu, dodávajú prípravkom lákavú oranžovú farbu a navyše zabezpečia zdravšie opaľovanie a udržia opálenú farbu pokožky dlhší čas. 

Prípravkami ochránite svoju pokožku pred škodlivým vplyvom UV žiarenia a tak si môžete vychutnávať počas celého leta zábavu aká k letu patrí. Slnečné krémy sú vhodné na ochranu pokožku pred silným zimným slnkom vo vysokohorskom prostredí. Pred pobytom na slnku naneste dostatočné množstvo krému na nezakryté časti tela. Odporúčame krém najskôr rozohriať medzi dlaňami, nanášať ho postupne a dôkladne ho na pokožku rozotrieť.

Ochranný telový krém proti slnečnému žiareniu SPF 30

vysoká ochrana
UVA/UVB
OCHRANNÝ FAKTOR SPF 30

Ochranný pleťový krém SPF 30 je určený na bežné používanie a poskytuje vysokú ochranu. Je vhodný na ochranu počas silných slnečných dní, na používanie počas celého roka ako aj ochrana pred silným zimným slnkom.  Výšku ochranného faktora si vyberajte podľa fototypu Vašej pokožky, miery opálenia a ročného obdobia. Výšku ochranného faktora si vyberajte podľa fototypu Vašej pokožky, miery opálenia a ročného obdobia.Opaľovací krém na báze bezpečných minerálnych filtrov je vyrobený unikátnou technológiou a je zložený z tých najmodernejších a najšetrnejších zložiek. Pokožku účinne chráni pred nežiaducimi účinkami UVA a UVB žiarenia. 

Poskytuje komplexnú ochranu pokožky pre deti aj dospelých. Vhodný aj pre citlivú pokožku, nedráždi a nevysušuje, nevyvoláva neprimerané reakcie pokožky na slnečné lúče. Obsahuje hydratačné a antioxidačné zložky pre zdravú pokožku tela aj tváre. Okrem ochrany pokožky ju krásne hydratuje a pomáha predchádzať jej starnutiu a znižuje zápaly.

VODEODOLNÝ, NEPARFUMOVANÝ.

 Pomocou modernej a pokrokovej technológie implementovania fyzikálnych filtrov do prírodnej emulzie sme vytvorili šetrný a hypoalergénny krém, ktorý nezanecháva na pokožke biely film. Pracuje na báze fyzikálnych filtrov v bezpečnej mikro forme, ktoré sa nevstrebávajú do organizmu, sú biologicky neaktívne a z pokožky sa ľahko odstraňujú. V prírodných opaľovacích prostriedkoch sa pre ochranu pred UV žiarením používajú zlúčeniny, ktoré možno získať z minerálov čiže nerastov. Najčastejšie sú oxid titaničitý a oxid zinočnatý. Fungujú na fyzickom princípe - na pokožke vytvorí slabú vrstvu, ktorá UV žiarenie odráža ako efekt zrkadla. Prípravok obsahuje okrem minerálnych filtrov aj prírodné SPF boostre, ktoré zvyšujú účinnosť filtrov.

FOTOTYP POKOŽKY

Čo sa týka genetických dispozícií a vzhľadu našej pokožky, rozlišujeme niekoľko rôznych fototypov. 

     

 DIEŤA

KETLSKÝ TYP

 

 SEVERSKÝ TYP   

   ZMIEŠANÝ  TYP  

 STREDOZEMNÝ TYP  

FOTOTYP_4FOTOTYP_4FOTOTYP_4FOTOTYP_4FOTOTYP_4

Farba neopálenej kože

s nádychom ružovejbledábéžová či olivováhnedá

Prirodzená farba vlasov

ryšaváblondgaštanová, tmavá blondhnedá, čierna

Farba očí

svetlé farbymodré, šedé alebo zelenétmavéhnedé, čierne

Prirodzená doba ochrany

5 min.

5-10 min.

10-15 min.

15-20 min.

20-30 min.

ČO ZNAMENÁ SPF ČÍSLO NA OPAĽOVACÍCH KRÉMOCH?

OCHRANNÝ SLNEČNÝ FAKTOR (SPF)
SPF faktor udáva dobu, počas ktorej môžeme zostať na slnku bez spálenia.
Je to teda čas, ktorý môžeme zostať na slnku s použitím krémov určitého faktora.
Predlžuje čas ktorý môžete ostať na slniečku bez toho aby ste sa spálili a ostali ochránený pred negatívnym vplyvom UV žiarenia.

spf rovnica

Rozlišujeme tieto stupne ochrany / výšku faktora:
• nízka ochrana SPF 6,10
• stredná ochrana SPF 15, 20, 25
• vysoká ochrana SPF 30, 50
• veľmi vysoká ochrana SPF 50+

Pri pobyte na slniečku myslite aj ďalšie spôsoby ochrany:

1. Nevystavujte sa zbytočne dlho priamemu slniečku a ostaňte čo najviac v tieni.
2. Použite vhodný SPF krém poďľa Vášho fototypu pleti, podľa stupňa opálenia Vašej pokožky, podľa ročného obdobia a miesta kde sa nachádzate.
Nezabúdajte na reaplikáciu opaľovacieho krému počas dňa
3. Chráňte sa okuliarmi, klobúčikom alebo inou vhodnou pokrývkou hlavy, oblečením.
4. V čase medzi 11 - 15  hodinou sa na silnom slniečku pohybujte ombedzene.
5. Dodržujte pitný režim a dopĺňanjte do svojej pokožky hydratáciu pomocou vhodných hydratačných prípravkov.

Aktívne látky:

FYZIKÁLNE - MECHANICKÉ - MINERÁLNE UV FILTRE:
NON NANOMETRIC SUNSCREEN - aktívne minerálne látky pôsobia na povrchu pokožky a odrážajú škodlivé UV lúče. Vytvárajú na povrchu pokožky tzv. efekt zrkadla, teda od pokožky odrazia UV lúče. Na rozdiel od chemických filtrov do pokožky neprenikajú, vytvárajú ochrannú vrstvu na povrchu pokožky.

Výhody:
- chránia pred UVA a UVB lúčmi
- pôsobia okamžite po nanesení
- vhodné pre všetky typy pokožky vrátane detskej a citlivej
- nespôsobujú množenie voľných radikálov
- vhodné aj pre ľudí s ochoreniami pokožky - totiž odrážajú teplo z povrchu kože na rozdiel od chemických filtrov, ktoré teplo vytvárajú, pohlcujú vo vnútri kože
- počas doby spotreby neklesá ich účinnosť (u chemických filtrov klesá účinnosť)
- nie sú škodlivé pre morskú faunu a flóru

Anorganický kompozit NON NANO s vlastnosťami vhodnými na použitie ako UV filter v kozmetike. Veľkosť častíc je v mikrometroch. Veľkosti častíc nie sú v rozsahu nanometrov (1-100 nm) a poskytuje vysokú úroveň ochrany pred UVA a UVB.Pozostáva z kompozitu ZnO, TiO2 a SiO2, vyvinutého patentovanou technológiou, ktorá poskytuje širokopásmovú ochranu pred UV žiarením a ponúka bezpečnú a účinnú ochranu pred UV lúčmi.
Distribúcia veľkosti častíc bola stanovená pomocou Nanoparticle Tracking Analysis (NTA) charakterizačnej techniky, ktorá využíva vlastnosti rozptylu svetla aj Brownovho pohybu na získanie veľkosti častíc vo vzorkách.

GOSULIN IL: Je prírodné zmäkčovadlo získané z cukrovej repy a kokosu. Je 100% prírodného pôvodu a 100% biologicky odbúrateľný. Prispieva k luxusnému pocitu na pokožke, zjemňuje ju a zabraňuje strate vlhkosti. Zabezpečuje ľahký a nemastný pocit z výrobku. Pomáha rozptýliť minerálne UV filtre a tým napomáha znižovať biely film na pokožke a dobrú roztierateľnosť ochranného krému.

JOJOBOVÝ OLEJ: Jojobový olej je vlastne tekutým voskom a prezývajú ho aj „tekuté zlato“. Je odpoveďou na suchú, citlivú a popraskanú pokožku, pričom navyše regeneruje a vyhladzuje pleť. Svojou štruktúrou je veľmi podobný ľudskému kožnému mazu, má protizápalové účinky, pomáha regenerácii pokožky, ale hlavne má veľmi silné hydratačné schopnosti a vyznačuje sa schopnosťou udržovať prirodzenú vlhkosť v pokožke.

PRÍRODNÝ VITAMÍN E: 100 % prírodný vitamín E je silný antioxidant, pomáha chrániť pokožku pred poškodením UV žiarením, ako aj zlepšiť štruktúru kože a vlhkosti. Vitamín E podporuje obranyschopnosť pleti, bojuje so symptómami starnutia pleti – vie zlepšovať jej štruktúru, vyhladzovať ju, zvyšovať jej elasticitu, redukovať vrásky a je prevenciou pred vznikom tzv. stareckých škvŕn.

Obnovuje bunky, prekrvuje pleť a má schopnosť udržiavať vodu vo vrchných častiach pokožky. Tento vitamín je obzvlášť vhodný na používanie počas leta, pretože chráni pokožku pred účinkami UV žiarenia.

ALOE VERA: Je zdrojom širokého spektra vitálne dôležitých elementov, akými sú vitamíny, minerály, aminokyseliny a dokonca aj enzýmy, lektíny, saponíny – účinné látky proti vírusom, baktériám, plesniam a infekciám. Skvelo hydratuje, upokojuje podráždenie, regeneruje spálenú kožu od slnka, a celkovo chráni pokožku pred škodlivými vplyvmi.

BETAKAROTÉN: Olej stimuluje rast kožných buniek, obnovuje ich a udržiava pružnosť pokožky. Je mimoriadne vhodný pri starostlivosti o zrelú pokožku a pomáha pleti odolávať účinkom UV žiarenia. Pomáha stimulovať pigment v pokožke, ktorej dodá krásnu, žiarivú a prirodzenú farbu.

VČELÍ VOSK: je hypoalergénny, zosilňuje účinky krémov. Vytvára ochrannú bariéru, ktorá ju chráni pred environmentálnymi útokmi a súčasne udržuje vlhkosť a redukuje suchosť, kožu nezahltí a neupchá póry. Zabezpečuje vodeodolnosť prípravku. má prírodnú medovú vôňu a je obľúbený v mydlách a parfumoch pre svoju príjemnú a ľahkú arómu.

Použitie: Aplikujte rovnomerne dostatočné množstvo prípravku pred vystavením sa slnečnému žiareniu (znížené množstvo prípravku znižuje výšku solárnej ochrany). Potrebné je naniesť dôkladne na pokožku aby neostali neošetrené miesta kde by sa bariéra nevytvorila, tam by bolo miesto kože nechránené. Aplikáciu opakujte vždy po športe, zotretí alebo preventívne aj po pobyte vo vode. Pred slnením naneste opaľovací prípravok v dostatočnom množstve na odevom nechránenú pokožku.

Textúra: Jemne hutná konzistencia, ľahko sa napriek tomu rozotiera, nezanecháva ťažký a lepivý pocit.

Vôňa: Neparfumovaný výrobok, neobsahuje ani esenciálne oleje. Má jemnú prirodzenú vôňu pochádzajúcu z použitých surovín.

Obsah: 150 ml

VPLYV UVA ŽIARENIA NA STARNUTIE PLETI

Správna starostlivosť o pleť dokáže spomaliť proces jej starnutia. Špeciálne v letných mesiacoch, kedy sa nadmerne vystavujeme slnečnému žiareniu. Pleť rýchlejšie starne, stráca vodu, preto nezabúdajme na produkty s UV faktorom a hydratáciu. Koža je jeden z mála orgánov, ktorý prichádza do kontaktu s vonkajším prostredím, a teda jej starnutie ovplyvňuje viacero faktorov: vonkajšie a vnútorné. Medzi vnútorné faktory ovplyvňujúce našu pleť, jej vzhľad a proces starnutia patria dedičnosť, hormóny, špecifické ochorenia, ale aj etnická príslušnosť a typ pleti, s ktorým sa narodíme.

Genetika má kľúčovú úlohu v procese starnutia kože a určuje aj kožný typ. Od toho závisí akú máme bunkovú regeneráciu, elasticitu, prekrvenie, aktivitu mazových a potných žliaz, stupeň hydratácie. Hormóny v období puberty a tehotenstva sú príčinou zmeny kvality pleti, či už ide o akné alebo hyperpigmentáciu. Rovnako v období klimaktéria dochádza k poklesu estrogénu, čo vedie ku štrukturálnym zmenám na pleti. Všetky tieto vnútorné faktory zodpovedajú za zhruba 20% starnutia pleti, zvyšnú časť tvoria vonkajšie faktory, takže na genetiku sa môžeme „vyhovárať“ iba čiastočne.  Medzi vonkajšie environmentálne faktory sú napríklad UV žiarenie, znečistené ovzdušie či klimatické zmeny. Medzi faktory životného štýlu radíme stravu, fajčenie, alkohol, stres.

Slnko je zodpovedné za 90% príznakov starnutia pleti.

Väčšina z nich sa dostaví už pred 20. rokom života. Časti kože, ktoré neboli intenzívne a pravidelne vystavované slnku si zachovávajú vyšší stupeň regenerácie, pružnosť a pevnosť až do vysokého veku.

Dôležitý je aj typ pigmentu, ktorým disponujete. Podstatne väčší pozor si musia dať dámy, ktoré majú nejaký kožný problém či narušenú kožnú bariéru. V dôsledku slnečného žiarenia sa koža stenčuje a následne to môže mať okrem estetických aj zdravotné následky. Kolagén v koži sa rozkladá vyššou rýchlosťou ako pri bežnom starnutí pokožky, a teda vznikajú a prehlbujú sa vrásky.
Opäť teda apelujeme a dávame do pozornosti dostatočnú hydratáciu pleti. Pobyt na slnku má samozrejme svoje opodstatnenie z hľadiska zdravia, získania vitamínu D a tiež pozitívnej nálady, ale opatrene, čo sa týka intenzity vystavovania sa priamemu slnečnému žiareniu. Rovnako je dôležité pripomenúť, že slnečné žiarenie a pôsobenie UV lúčov sú celoročné a teda ochraňovať pokožku pred nimi je potrebné počas celého roka. Podľa ročného obdobia a fototypu pleti si stačí správne vybrať postačujúci SPF krém.

UVA žiarenie – čo to vlastne je?
Na úvod je dobré povedať, že existujú UVA a UVB žiarenie. Ktoré z nich je horšie? UVB lúče sa podieľajú na spálení od Slnka, pigmentácií, poškodení očí a aj rakovine kože. Prenikajú však len do epidermy – pokožky – tej vrchnej vrstvy, naopak UVA lúče prenikajú aj do tej hlbšej vrstvy kože, a preto dokážu napáchať ešte väčšie škody.
UVA lúče sú teda zodpovedné za predčasné starnutie pleti. V hlbšej vrstve kože sa nachádza kolagén – základný stavebný prvok kože. V dôsledku pôsobenia UVA lúčov vznikajú reaktívne druhy kyslíka, ktoré majú za následok oxidatívne poškodenie buniek, ale aj DNA. Takže dámy, ešte väčší pozor pri pobyte v slnečných kanceláriách, miestnostiach, kedy sa nevedome vystavujeme väčšiemu riziku. A opäť pripomíname, že je potrebná celoročná ochrana pleti pred ich pôsobením.

Dobrá rada na záver. Dámy, používajte prípravky s ochranným faktorom, dajte si pozor na slnko ako také, ale aj slnečné interiéry. Okrem toho nezabúdajte na hydratáciu, ktorú pokožka potrebuje a tiež na pitný režim. Ak sa dá slnite sa len do krásy a dobrej nálady, nie spálenej pokožky.

Vaša Dulcia

Pridať hodnotenie

Celkové hodnotenie:*
   star star star star star
Meno:*
Email:*
Tel. číslo:
Vaše hodnotenie:*
Odporúčili by st tento produkt svojim známym:*