Regeneračný gél s aloe vera

V tomto prírodnom zázraku sa spája obrovská sila aloe vera so silou esenciálnych olejov, levandule, bazalky a oregana. Má veľmi široké využite a môžeme s veľkou radosťou povedať, že "Kadiaľ tečie, tadiaľ pomáha a zachraňuje."

Viac detailov

104005

V tomto prírodnom zázraku sa spája obrovská sila aloe vera so silou esenciálnych olejov, levandule, bazalky a oregana. Má veľmi široké využite a môžeme s veľkou radosťou povedať, že "Kadiaľ tečie, tadiaľ pomáha a zachraňuje."

Mnohokrát je možné prijať prírodou ponúkané "výrobky", ktoré poznali už naši predkovia a ktoré, ak sú správne použité, môžu tvoriť alternatívu alebo doplnok k moderným terapeutickým postupom. Žiarivým príkladom takejto situácie je aj kombinácia prírodných, zložiek v tomto  unikátnom prípravku.

Gél pôsobí na poranené miesta na pokožke. Jeho ľahká konzistencia zabezpečuje jemné a opatrné nanášanie na postihnutú pokožku. Takmer okamžite ustúpi bolesť, pretože pri aplikácii na poranené miesto pôsobí gél mierne anesteticky, uľavuje od svrbenia a opuchov, pôsobí na prekrvenie aj tých najhlbších vrstiev pokožky. V mieste poranenia zvyšuje prítok krvi ku poraneniu a stimuluje fibroplasty (kožné bunky zodpovedné za hojenie rán).

Regeneračný gél je vhodný na poškodenú pokožku od menších rán, porezania, odrenín, popálením malého rozsahu, kútikov, vyrážok, veľmi účinný na uštipnutia, kurie oká, kožné a nechtové plesne, opary, pupienky v ústach ale aj na hydratáciu a omladenie pleti.

Gél pomáha regenerovať pokožku popálenú slnkom a pri iných menších popáleninách, rôznych typoch popŕhlení. Podporuje tvorbu nového epitelu a chráni pred bakteriálnou infekciou. Na pokožke vytvára zvlhčujúci film, vďaka čomu rany nevysychajú a rýchlejšie sa hoja. Pri popáleninách a uštipnutiach po aplikácii gélu veľmi rýchlo ustúpi bolesť a pri opakovaných naneseniach sa rany oveľa rýchlejšie hoja a bez jaziev (alebo s minimálnymi jazvami pri  väčšom popálení). Vašu pokožku upokojí, zmierni alergickú reakciu a prispieva k regenerácii pleti.

Aloe vera ochraňuje organizmus pred nežiaducimi účinkami voľných kyslíkových radikálov, opravuje a regeneruje poškodené bunky a tkanivo, dokáže doviesť bunky imunitného systému na miesto poškodenia.

Oreganový olej má preukázateľne silné antioxidačné, protiplesňové a protizápalové účinky a bazalka chráni a hydratuje pokožku, udržiava ju mladou a sviežou. Vďaka svojim protizápalovým účinkom sa mimoriadne osvedčili pri hojení rán a omladzovaní pokožky.

Veľmi obľúbená levanduľa je skutočnou pomocníčkou pri ošetrení rôznych typov kožných poranení a problémov. Levanduľa má antibakteriálne účinky, takže pri poraneniach rýchlo zastaví krvácanie a navyše ranu ihneď dezinfikuje, čo mimoriadne zrýchli proces regenerácie.

Použitie: Malé množstvo gélu opatrne naniesť na postihnuté miesto. Opakovať podľa potreby aj niekoľko krát denne.

Náš tip: Odporúčame 1 x týždenne použiť gél ako nočnú pleťovú masku. Na vyčistenú pleť použiť namiesto krému a nechať pôsobiť celú noc. Ráno pokožku vyčistiť bežným spôsobom. Pôsobí antisepticky a protizápalovo, je vhodný pre všetky typy pleti od mladej a citlivej až po zrelú. Navráti žiarivosť a vitalitu, spomalí starnutie. Veľmi vhodný je dokonca aj pre chlapcov a mužov.

Obsah: 100 ml

95.6%
zložiek je z bioprodukcie
100% prírodný produkt zo Slovenska
Názov
INCI
BIO
Šťava z aloe vera
Aloe Barbadensis Leaf Juice
BIO
Šťava z aloe vera
Aloe Barbadensis Leaf Juice
BIO
PRODUKT

Prvé zápisky o liečivej rastline aloe vera majú tisíce rokov a pochádzajú zo starého Egypta. S aloe vera si pri liečení vypomáhal aj Hippokrates a Krištof Kolumbus hovoril tejto rastline „doktor v kvetináči“. Aloe barbadensis je najvzácnejšia a najvyhľadávanejšia odroda aloe vera z asi 300 druhov tejto rastliny. Jeho účinky na krásu využívala aj krásna Kleopatra, pomáhalo jej pestovať si krásu a udržiavať sviežu a vitálnu pokožku a telo.

Aloe vera je zdrojom širokého spektra vitálne dôležitých elementov, akými sú vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C, E), minerály (vápnik, fosfor, draslík, sodík, chlór, ale aj mangán, meď, zinok či chróm), aminokyseliny (aloe vera obsahuje až osem esenciálnych aminokyselín) a dokonca aj enzýmy, lektíny, saponíny – účinné látky proti vírusom, baktériám, plesniam a infekciám. „Čistiaci“ lignín dodáva schopnosť preniknúť látkam hlboko do kože. Antrachinóny slúžia ako prostriedok k tíšeniu bolesti, ale aj proti rastu baktérií a vírusom.

Šťava z tejto rastliny má adaptogénnu dispozíciu, to znamená, že každá bunka ľudského tela využije len tie látky, ktoré práve potrebuje. Pre zachovanie spomenutých nutričných kvalít, ktoré sa nachádzajú v rôsolovitej hmote listu aloe vera, je dôležité zabezpečiť správne pestovanie rastliny aloe vera a následne jej spracovanie, aby sa predišlo oxidácii, počas ktorej dochádza k úbytku zdraviu prospešných látok. Rôsolovitá hmota listu vystavená pôsobeniu kyslíka (viac ako 4 hod.) oxiduje a stáva sa bezcennou (podobnú reakciu poznáte na rozkrojenom čerstvom jablku – rýchlo hnedne). Aloe sa musí stabilizovať.

Stabilizácia je patentovaný proces za studena, ktorý zaistí, že aloe ostane presne také, ako keby ste práve list aloe zrezali sami. Pri tomto procese nie je použité ani teplo (stabilizačný proces prebieha pri teplote okolo 30 °C), ani chemické látky – zničili by účinné zložky aloe vera. Aloe vera ochraňuje organizmus pred nežiaducimi účinkami voľných kyslíkových radikálov, opravuje a regeneruje poškodené bunky a tkanivo, dokáže doviesť bunky imunitného systému na miesto poškodenia. Aloe vera má silné detoxikačné atribúty, ktoré pomáhajú telu pri odstraňovaní odpadových materiálov, toxínov a baktérií aj z vášho tráviaceho systému.

Xantánová guma
Xanthan Gum
 
Xantánová guma
Xanthan Gum

Xantánová guma je jemný prášok získaný kvasením cukru. 100 % prírodný stabilizátor a emulgátor sa využíva v potravinárstve a v kozmetike. Používa sa ako zahusťovadlo, stabilizátor emulzií a zvlhčujúca látka, ktorá dokáže na seba naviazať vodu a udržať ju po dlhú dobu v pokožke. Získava sa procesom fermentácie z glukózy a sacharózy. Xantánová guma je polysacharid z baktérie Xanthomonas campestris pochádzajúcej z kukurice. Pri jej výrobe neboli použité žiadne geneticky modifikované suroviny.

Glycerín
Glycerin
 
Glycerín
Glycerin

Vyrába sa z kokosového oleja, je to prírodná a telu vlastná látka, ktorá na seba viaže vodu. Má hlavne hydratačné a obnovujúce vlastnosti, vytvára ochrannú bariéru pred vysušením. Dodáva pokožke jemnú hodvábnu a vláčnu vrstvu a zabraňuje strate vlhkosti, pomáha vytvárať ochrannú bariéru kože. Dôležitá je jeho koncentrácia v konečnom výrobku. 

Oreganový esenciálny olej
Origanum Vulgare Oil
 
Oreganový esenciálny olej
Origanum Vulgare Oil

Oreganový olej sa lisuje za studena z oregana, ktoré sa v sušenom stave používa aj ako korenina. Táto rastlina sa prirodzene vyskytuje v Stredomorí a je silne aromatická. Olej z nej bol hojne využívaný aj v liečiteľstve starších generácií. Jeho použitie sa viaže najmä s bojom proti plesniam. Je jedným z najsilnejších antibiotík, ktoré nám príroda ponúka. Obsahuje niekoľko priaznivo pôsobiacich zložiek, napríklad esenciálne oleje (karvakrol, tymol, borneol), kyselinu rozmarínovú, terpenoidy, steroly, vitamíny A, C, flavonoidy a chlorofyl.

Je účinným antioxidantom, takže chráni bunky pred voľnými radikálmi. Jedna z jeho aktívnych zložiek – karvakrol, je mimoriadne silnou antimikrobiálnou látkou, dokáže zabíjať celý rad nebezpečných mikroorganizmov vrátane bakteriálnych a najmä plesňových pôvodcov ochorení. Má silné antiseptické a protiplesňové účinky. Dokáže stimulovať imunitný systém a chrániť telo pred toxínmi. Bráni tiež poškodeniu tkanív a podporuje hojenie rán na pokožke.

Bazalkový esenciálny olej
Ocimum Basilicum Herb Oil
 
Bazalkový esenciálny olej
Ocimum Basilicum Herb Oil

Bazalka je trvalka, ktorá rastie v teplých klimatických podmienkach, alebo je pestovaná ako jednoročná rastlina vzhľadom na to, že neznáša mráz. Bazalka je pôvodne z Ázie, ale v dnešnej dobe je veľmi rozšírená v Európe a iných oblastiach. Samotný olej sa vyrába z listov rastliny parnou destiláciou. Je to aromatická, príjemná vôňa pripomínajúca aníz, badián alebo fenikel.

Bazalkový olej má dezinfekčné a antiseptické účinky, antivírusové a antibakteriálne účinky. Olej má vysoký obsah omega-3 kyselín. Bazalka pokožku osvieži a pôsobí preventívne proti akné, prekrvuje pokožku. Je často označovaná ako chladivá bylina. Vďaka svojim protizápalovým účinkom je nápomocná pri hojení rán a dezinfekcii pokožky. Bazalka chráni pokožku, hydratuje ju a udržiava sviežu.

Levanduľa lekárska
Lavandula Angustifolia Oil
 
Levanduľa lekárska
Lavandula Angustifolia Oil

Levanduľa lekárska je aromatická a liečivá rastlina. Krásny a bohatý krík sa vyskytuje hlavne na slnečných svahoch. Prenádherná vôňa, ktorá nikdy neunaví a vždy prekvapí svojou nekončiacou energiou, zregeneruje unavené telo, upokojí svalové a nervové napätie. Levanduľa podporuje vlastnú obranyschopnosť pokožky, upokojuje pokožku po opaľovaní a priaznivo pôsobí pri popáleninách. Levanduľový olej má protizápalové, dezinfekčné účinky a používa sa pri liečbe ekzémov a plesní. Podporuje hojenie poškodenej pokožky a je výborným repelentom.

Ponúka uvoľnenie stuhnutému svalstvu po športovej alebo fyzickej námahe. Levanduľa odháňa „nečisté myšlienky“ a posilňuje ego. Závan levandule dokáže pozdvihnúť náladu, čuchové zmysly totiž dokážu zásadným spôsobom ovplyvniť fungovanie mozgu. Uvoľňuje nervové napätie, vynikajúca pri nespavosti, bolestiach hlavy.

Organická konzervačná zlúčenina
Dehydroacetic acid, Benzoic acid, Sorbic acid, Benzyl alcohol
 
Organická konzervačná zlúčenina
Dehydroacetic acid, Benzoic acid, Sorbic acid, Benzyl alcohol

V prvom rade by sme chceli objasniť, že kozmetické výrobky skutočne potrebujú konzerváciu, aby sa zabránilo mikrobiálnemu rastu, poškodeniu kozmetického výrobku a potenciálnym kožným infekciám, ktoré môžu mať dlhodobé nepriaznivé vplyvy na Vašu pokožku. Je mimoriadne dôležité chrániť pred poškodením výrobok a teda aj Vás. Pre nás je rovnako dôležité, aby bola konzervácia jemná a šetrná a nemala absolútne žiadny negatívny dopad na Vaše zdravie. Ku jemnej a šetrnej konzervácii výrazným spôsobom dopomáhajú aj naše obaly, vďaka ktorým postačí najnižšia koncentrácia konzervačnej zmesi.

Dulcia natural používa prírodný a ekologický systém na ochranu kozmetického výrobku ktorý je v súlade s normami Ecocert a COSMOS. Ide o synergickú zmes organických zlúčenín - organických kyselín a alkoholu. Organická konzervačná zlúčenina je konzervačný systém bez parabénu, neformaldehydový, bez izotiazolónu. Je vyvinutá na zníženie rizika bakteriálnej kontaminácie. Je navrhnutá tak, aby zabezpečila širokú škálu ochrany s využitím optimalizovaných a inovatívnych synergických zmesí pričom sa myslí na enviromentálnu zodpovednosť a trvalo udržateľný rozvoj. Je to ekologicky certifikovaná formulácia na zabezpečenie ochrany produktov a ľudí.

Všetky komponenty sú uvedené na zozname konzervačných látok schválených pre prírodnú a organickú kozmetiku najprestížnejších svetových certifikátov.

                                                                                             

Veľmi dôkladným spôsobom sme vyberali materiály obalov v ktorých sa ukrývajú naše prírodné zázraky, aby sa nijakým spôsobom neovplyvnila ich kvalita a práve naopak, aby boli čo najviac ochránené pred poškodením zvonka. Tak ako pri výrobnom procese veľmi prísne prihliadame na vlastnosti každej zložky a naše vzácne ingrediencie zohrievame na veľmi nízkych teplotách, tak dôraz kladieme aj pri dávkovaní. Obaly plníme vždy úplne studeným obsahom.

Obal je vyrobený z materiálu Polyetylén - vysokej hustoty (HDPE)
HDPE a Polypropylén sú najzdravšou možnosťou v rámci používania plastov a nie sú známe žiadne informácie o tom, že by čokoľvek uvoľňovali do obsahu. Taktiež ide o takzvaný „dobrý“ plast. má totiž najnižšiu pravdepodobnosť uvoľňovania látok do tekutiny, ktorá sa v ňom uskladňuje. Ľahko sa recykluje a spracuje tvarovaním. Recyklované HDPE nevytvára žiadne škodlivé emisie a ani z neho neunikajú do vody alebo pôdy žiadne toxické látky.

Všetky plasty, ktoré boli použité pri výrobe našich obalov sú bezpečné a neobsahujú nebezpečnú BPA (Bisfenol A) zložku.

Obaly sú plne recyklovateľné. Plastová nádobka po použití patrí do plastového odpadu.
Tento materiál sa veľmi jednoducho a skutočne zrecykluje a tak nájde aj neskôr svoje uplatnenie.
Tak veľmi prosíme RECYKLUJTE!

Mirka

22.10.2017
5

Maximáááálna spokojnosť, veľmi mi pomohol, keďže mi robili akýsi laser na tvár lebo som mala veľa žiliek a neduhov na tvári, tak ma nikto neiformoval že moje tvár bude ako spálená od horského slnka, Dosť to štípalo a pálilo a bola som celá červená, na druhý deň suchá tvár pokrytá všetkým možným no katastrofa. Tak ma napadlo použiť tento aloe vera gel na ukľudnenie tváre a pokožky a to bola tá správna voľba tri noci po sebe som ho použila ako masku na noc a cez den klasické čistenie s emulziou ružovou vodou a Vaše krémiky a moja tvár aj keď sa ošúpala celá ale po tomto géliku bola krásne ukľudnená a nepálila ma. Takisto potieram aj jazvy po znamienkach a po operácii, ktorú som nedávno absolvovala. Jazvy su omnoho menej červené a pekne sa zatiaľ hoja. Veľmi dobrá vec nehovoriac ako mi v lete pomohol proti komárom. Idem objednávať ďalšie balenie!!!

 
ada

04.10.2017
5

Najlepšia kozmetika, čistá, hojivá. Niekedy oceníte, až keď máte nejaké kožné problémy, kedy Vám chémia robí zle, ale oplatí sa vyskúšať, aj keď žiadne problémy nemáte, len chcete peknú pokožku... :)

 
Jana

01.10.2017
5

Dobrý den,
chtěla bych moc poděkovat za tento produkt. Je opravdu multifunkční, protože tentokrát nepomohl mně, ale našemu pejskovi.
Bohužel každoročně v září dostává náš pejsek kožní alergickou reakci. Dosud jsme bohužel nezjistili, co ji způsobuje. Začne to několika vyrážkami, pak se mu po těle objeví rudé fleky. Škrábe a kouše se do krve. Bohužel vždy musíme nasadit alespoň na týden kortikoidy.
Letos to vypadalo stejně. Na bříšku se mu objevilo 9 rudých pupínků. Už jsem chtěla opět sáhnout po kortikoidech, ale napadlo mě vyzkoušet hojivý gel. Říkala jsem si, že produkt s tak krásným složením snad nemůže ublížit. Mazala jsem pupínky 3x denně. Co mě překvapilo, tak pejsek nijak neprotestoval (zřejmě mu to bylo příjemné) a ani si gel neslízal. Už na druhý den byly vyrážky bledší a do tří dnů bychom ani nepoznali, že pejsek nějaké měl. Chtěla bych ještě jednou mockrát poděkovat za skvělý produkt, který nás tentokrát uchránil před léky, které mají celou řadu vedlejších účinků. :-)

 
zuzi-nka

11.06.2017
5

skvelé výrobky - kvalitné, voňavé, účinné, krásne zabalené :)

 
Silvia

25.06.2016
5

Tento gél mi veľmi pomohol s hojením neposlušnej jazvy. Celú recenziu nájdete tu: http://girlgoesbio.blogspot.sk/2016/06/zinkova-masticka-a-hojivy-gel-dulcia-natural.html

 
Strana:123Pridať hodnotenie
Skryť formulár
Celkové hodotenie:
Meno:
E-mail:
Subject:
Vaše hodnotenie
Odporúčali by ste tento produkt svojim známym?
  
  Pridať hodnotenie
  
Od Veronika | 2017-10-09 12:55:21

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať aký vysoký je obsah aloe vera v tomto regeneračnom géliku? Ak to nemôžete povedať, tak by som aspoň rada vedela či je to nad 90% :). Ďakujem

Lucia Klebercová (DULCIA natural)

Dobrý deň prajem Veronika, ďakujem pekne za otazočku...náš gél ma viac ako 95% veľmi veľmi silného aloe vera v bio kvalite. Ak budete mať akúkoľvek otázočku, napíšte nám..radi poradíme, Prajem krásny deň, Lucka

Od erika | 2017-10-04 10:18:10

Dobrý deň, aký je Váš názor na používanie tohto gélu v tehotenstve? Je tam toho oregánového oleja veľa? :)

Lucia Klebercová (DULCIA natural)

Dobrý den prajem Erika, v tomto géle je oregánového oleja menej ako 0,3%. Je to veľmi nízke dávkovanie a nemal by spôsobiť problém s prílišným prekrvovaním. Ale je pravda, že oregánový olej treba v tehotenstve dávkovať veľmi opatrne. Na akú časť tela používate tento gél? Ak si ho dáte lokálne raz za čas, nemal by spôsobiť problém. Napíšte mi prosim na dulcia@dulcia.sk a môžeme spolu rozhodnúť :-) Ďakujem a prajem krásny dník, Lucka

Od Tatiana | 2017-05-17 11:03:32

Dobrý den, môj 5 ročný syn si zranil tváričku, po zahojeni očakávame jazvu. Je vhodný tento gélik aj na takéto jazvy u detí? Dakujem. Tatiana

Lucia Klebercová (DULCIA natural)

Dobrý deň Tatiana, ďakujeme za otázočku. Hojivý gélik s aloe vera je vhodný na jazvičky, na hojenie menších rán. Upokojuje pokožku, prispeje k regenerácii. Tiež by bola dobrá zinková mastička. Vďaka kombinácii vzácnych olejov umocňuje liečivú a a regenaračnú silu krému , ktorá pokožku zvláčni, podporí tvorbu nového epitelu, čím sa rýchlo regeneruje, vyhladzuje a zjednocuje. Dúfam, že synčekovi tieto výrobky pomôžu. Držím palce a želám krásny dník, Lucia.

Od Pepa | 2017-01-09 23:17:52

Dobry den, je vhodny tento gel aj na detsky ekzem?

Lucia Klebercová (DULCIA natural)

Dobrý deň prajem, záleží určite aj od typu ekzemu...ale skúsenosti máme, že pomôže preliečiť, pokožku ukľudní. Ale ešte lepšie skúsenosti máme zo zinkovou mastičkou...aj u detičiek. Je dobré ju aplikovať na ložiská ekzému ale aj jemne roztrieť na poškodenú kožičku. Pômôže ukľudniť, pokožka nesvrbí, vytiahne zápal, je antibakteriálna. Verím, že gél alebo mastička pomôžu dieťatku zbaviť sa týchto škaredých problémov. Prajem krásny deň, Lucia

Od Hanka | 2016-09-29 18:52:36

dobrý deň. bohužiaľ som nedávno (v dospelom veku) dostala kiahne a na tvári mi zostalo zopár nepekných jazvičiek. je možné, že by mi hojivý gél vylepšil aj takto poškodenú pleť? ďakujem :)

Lucia Klebercová (DULCIA natural)

Dobrý večer prajem, no na jazvičky tento gélik môže trošku pomôcť, ale najviac na jazvičky a aj pigmentové škvrny najlepšie od nás pôsobí očný krém so sedmokráskou :-) je síce určený na očká, ale môže sa naniesť aj na jazvičky a škrvnky :-) Reguluje prirodzeným spôsobom melanín v pokožke - kožné farbivo a tak veľmi prirodzeným a jemným spôsobom zníži hyperpigmentáciu. No tak dúfam, že krémik pomôže aj Vám a zbavíte sa jazvičiek a stôp po kiahniach. Krásny večer prajem, Lucia

Strana: 12
Prosím, zadajte Vašu otázku
Vaša otázka bola úspešné odoslaná, odpovieme v čo najkratšom čase.
Prosím, zadajte Vašu otázku
Skryť formulár
Meno:
E-mail:
Otázka:
  
  Prosím, zadajte Vašu otázku
  

Facebook