Naša pleť spod rúška

01.04.2020
Naša pleť spod rúška

V týchto dňoch sa okrem iného v našich životoch mení aj naša kozmetická denná rutina. Alebo lepšie povedané, mali by sme ju prispôsobiť tomu, že naša pleť sa musí vyrovnať s novými okolnosťami a potrebuje špeciálny prístup. Také najväčšie zmeny vnímam samozrejme s nosením rúška ako aj to, že trávime menej času na čerstvom vzduchu, zdržiavame sa viac menej doma, nenavštevujeme svoje obľúbené kozmetické salóny a všetky tie krásne procedúry. Nájdite si chvíľočku a prečítajte si naše typy, ktoré sme zhrnuli v týchto pár riadkoch.

RÚŠKO

Máme ho na svojej tvári, aby sme chránili seba aj ostatných v našom okolí. Pre mnohých ľudí môže viesť nosenie rúška počas dlhých hodín ku zhoršeniu stavu pleti. Teplo a vlhkosť, ktoré sa pod rúškom kumulujú spôsobujú prehrievanie a zaparovanie pokožky, množenie baktérií, či podráždenie a vysušenie pokožky. Pri veľmi citlivej pokožke môže viesť až ku kožným infekciám a zápalom. Pri mastnejšej pokožke sa upchávajú póry, pokožka sa nedostatočne okysličuje, čo spôsobuje akné a výsev vyrážok.

Ako čo najviac predchádzať problémom s pokožkou počas nosenia rúška?

1. Jednodrázové chirurgické rúško - noste naozaj iba raz. Keď ho zadýchame a zvlhne je potenciálnym "hniezdom" množenia škodlivých baktérií. Toto rúško je z umelých materiálov,  nedá sa prať, žehliť ani inak dezinfikovať. Je naozaj vhodné použiť ho len raz. Opakovaná manipulácia s nevydenzifikovaným rúškom je nebezpečná ako aj na rozširovanie vírusov tak aj hrôza pre našu pokožku.

2. Ak môžete vyberte si rúško z čistej  husto tkanej bavlny. Má rovnaký efekt ako jednorázové rúško čo sa týka ochrany, ale vďaka lepšej priedušnosti pokožka môže lepšie dýchať. Bavlna saje a odvádza vlhkosť dostatočnejšie. Takéto rúško sa dá prať a aj žehliť. Každý deň to svoje vyperte na min. 60 stupňov, nepoužívajte aviváž. Pokiaľ sa Vám nepodarí rúško vyprať, pomôže aj žehlička. Určite je potrebné ale žehliť každú stranu rúška aspoň 60 sekúnd na programe "bavlna".

3. Nepretržité nosenie rúška môže viesť k nepríjemným kožným problémom a tak odporúčame dať si rúško dole z tváre aspoň 1x za dve hodiny. Samozrejme bezpečne! Vtedy keď nie je nikto vo Vašom okolí a s čistými rukami /umyté alebo vydezinfikované/ . Ideálne vo vonkajších dobre prevzdušnených priestoroch. Pomôže to pokožke "nadýchnuť" sa, okysličiť krv a vypustiť vlhkosť z rúška a tým predísť zápalom. Prevetrajte ho a ak máte dezinfekčný sprej, môžete ním rúško prestriekať. 

4. Keď je chvíľka bez rúška, uľavte svojej pokožke a doprajte jej pár streknutí ružovej alebo mätovej vody. iba pár streknutí pokožku jemne dezinfikuje, zbaví nahromadených nadýchaných baktérií. Pokožku hydratuje, zvlhčí. 

Ružová voda je excelentná hypoalergénna pleťová voda s čistiacim a tonizujúcim účinkom na všetky typy pleti. Udržiava pH pokožky, stimuluje regeneračné procesy, má protizápalové účinky. Zachováva hladkú a elastickú pokožku. Má upokojujúce vlastnosti a pre svoje výrazné antibakteriálne účinky je vhodná na osvieženie ako aj dezinfikovanie pokožky.

Mätová voda je silne osviežujúca, má výrazné antibakteriálne a antiseptické účinky. Listy mäty obsahujú silicu, mentol a ďalších viac ako 40 látok, ktoré majú blahodarné účinky na pokožku. Bio mätová voda má schopnosť pleť tonizovať a sťahovať póry, preto je vhodná pre mastnú a problematickú pleť. Harmonizuje pH pokožky a podporuje cirkuláciu krvi. Vďaka svojim dezinfekčným účinkom pokožku čistí a potláča rast baktérií spôsobujúcich akné, prípadne ekzémy. Pomáha eliminovať zápaly pokožky, upokojuje ju a revitalizuje.

5. V žiadnom prípade si nesiahajte na svoju tvár. Chytanie tváre nieje vhodné a na pokožku si nemáme siahať nikdy. Len vtedy keď máme ruky naozaj umyté, čisté a pomáhajú nám napríklad pri čistení pleti. Na rukách máme mnoho baktérií, vírusov, nepriaznivých zložiek a nečistôt a zbytočným siahaním na pleť si ich nechtiac zanášame na svoju pokožku.

6. Pokiaľ ste vo vonkajšom prostredí, nestretávate sa s viacerími ľudmi a teda neprispievate tým k rozširovaniu infekcie, rúško nepoužívajte. Naozaj ho nenoste pokiaľ to nieje potrebné. Ak ste v aute, na ulici, v lese, na záhrade sám rúško je zbytočné a až škodlivé. Vydýchané baktérie, vírusy, hlieny a iné nečistoty sa na rúčku zachytávajú a takto si to všetko vdýchneme späť. Rúško je nutnosťou v uzatvorených priestoroch, v priestoroch kde sa stretáva viac ľudí a pri stretnutiach s ľudmi, ktorých zdravotný stav nepoznáme.
Nezabudnime aj na to, že kam chodí slnko, nechodí lekár...samozrejme to myslím veľmi zjednodušene, ale vitamín D nám po zime veľmi veľmi chýba a jeho doplnenie zo slniečka nám prinesie okrem lepšej nálady aj krajšiu pokožku. Aj sa hovorí, že vitamín D je vitamín krásnej pokožky.

Naša pokožka ako aj celé naše telo sa stretáva v týchto dňoch s novými situáciami, ktoré pomôžeme vyriešiť aj my svojím prístupom. Nezabezpečíme si zrejme dostatok čerstvého vzduchu, či už je to spôsobené rúškom, alebo tým, že sa prevažne zdržiavame v domácom prostredí. Nemáme každý svoju vlastnú záhradu na ktorej môže tráviť väčšinu času, tak si skúste pomôcť aspoň takto:

1. Domáci priestor často vetrajte.

2. Choďte von najčastejšie ako sa dá. Pokiaľ ste v prírode a ste sami, dajte si dole rúško a bezpečne sa nadýchajte. Pomôže to Vašej pleti, ako aj Vašej duši. Ak sa dá, športujte. Využite každú príležitosť na pohyb, aktívny pohyb. Rýchla prechádzka, či beh v prírode. Takto aj za krátky čas "prepumpuje" Vaše srdiečko dostatočné množstvo kyslíka, aby sa ušlo aj Vašej pokožke.

3. Dobre papajte, doprajte si vyváženú zdravú stravu. Okrem pokožky sa poďakuje aj Vaše trávenie...no a vieme, že imunita sa ukrýva v zdravom trávení. Nezabúdajme na to a aj napriek tomu, že máme teraz asi veľké chute na všeličo...pripravujme si chutné, čerstvé jedlo a pokúsme sa odolávať rôznym prehreškom teraz ešte o trošku viac ako bežne.

4. Dbajte na dostatočný pitný režim.  Je kľúčový v hydratácii pleti. Dostatočne hydratovaná pokožka sa ľahšie zbavuje nežiadúcich látok, čím znižuje riziko zápalových procesov. V dobre hydratovanej pokožke prebieha správny metabolizmus rýchlejšie, efektívnejšie, čo zabezpečí spomalenie starnutia našej pleti.

5. Užite si dostatočné množstvo spánku. Jednak má takto vaše telo možnosť regenerácie a vylučuje hormóny, ktoré sú potrebné, aby naše telo zvládalo stres a všetko čo sa okolo nás deje. Naša pokožka má počas noci dostatok času na regeneráciu, obnovu buniek a má čas nerušene spracovať všetky účinné látky, ktoré sme jej vo svojom kozmetickom rituály dopriali.

Dostali sme sa týmto ku kozmetike. Tu je zopár rád ako si prispôsobiť kozmetickú starostlivosť počas týchto dní. P.S. to čo Vám odporúčame, máme aj vyskúšané a overené na nás samých :-)

rusko

NAŠA DENNÁ KOZMETICKÁ RUTINA

1. Dôležitosť čistenia pleti pripomíname neustále. Teraz o to viac. Čistite svoju pleť minimálne 2x denne. Ak chodíte do práce a máte na tvári rúško počas celej doby, vyčistite si pleť aj hneď po návrate domov, to znamená, že pokožku môžete vyčistiť aj 3x za deň. Používajte jemný čistiaci pleťový gél a nezabudnite po čistení použiť aj pleťový hydrolát.

Čistiaci gél s mydlovými orechmi je ľahký a ošetrujúci gél. Čistí pokožku efektívnym ale šetrným spôsobom a súčasne jej poskytuje intenzívnu starostlivosť a hydratáciu. Čistí pokožku do hĺbky od nečistôt, make upu a mazu, bez toho aby ju vysušoval. Čistenie zabezpečujú veľmi jemné a pleťovo kompatibilné látky vyrobené z cukrovej trstiny a z mydlových orechov. Tieto sú prirodzeným zdrojom saponínov a fungujú ako jemný čistiaci prostriedok, ktorý má antimikrobiálne a protizápalové účinky. Čistiaci gél uvoľňuje póry, pokožku zvláčni, upokojí a zjemňuje zápaly a podráždenia. Gél má vďaka esenciám dezinfekčné a antiseptické účinky a jemnú citrusovo kvetinovú vôňu čistoty.

2. Pokožku po čistení hydratujte, zaraďte do svojej rutiny pleťové sérum. 
Veľmi odporúčam vybrať si niektoré z našich pleťových sér. Všetky tri sú silne hydratačné a tak si vyberte podľa svojho typu pleti. Na citlivú, podráždenú a suchú pokožku a pre všetky vekové kategórie s týmto typom pleti odporúčame pleťové sérum s kolagénom. Pre dámy so zrelou pleťou odporúčame pleťové sérum spevňujúce, ktoré obsahuje zvlhčujúce a stimulujúce látky. Pre unavenú pleť sérum so silným ochranným a povzbudzujúcim účinkom energizujúce pleťové sérum.

3. Denný krém by ste si teraz mali vybrať taký, ktorý bude obsahovať čo najviac zložiek bojujúcich proti baktériám. V našom testovaní vyšiel najlepšie pleťový krém s aloe vera a hodvábom. Je vhodný pre každý typ pleti a veľmi ho kvôli jeho obsahu odporúčame na denné použitie pod rúško.Zvláčňujúci pleťový krém, ktorého základom je hodnotné aloe vera, má nadýchanú krémovú konzistenciu. Účinky aloe vera v kréme pôsobia mierne anesteticky. Jeho bohaté zloženie pokožku prekrví až do jej najhlbších vrstiev.
Obsah prírodných zložiek stimuluje kožné bunky, čím zvyšuje prietok krvi, a tým zabezpečuje zdravý stav pokožky. Krém je vhodný aj pri problematickejšej až aknóznej pleti. Kombinácia aloe vera s makadamovým olejom chráni pred bakteriálnymi poškodeniami kože, pozitívne pôsobí na udržiavanie zdravého vzhľadu pokožky.

Obsah vzácneho oleja zo sladkých mandlí pokožku revitalizuje a podporuje jej hĺbkovú hydratáciu, vitalitu pleti a preventívne bojuje proti tvorbe vrások. Hodváb, ušľachtilý na pohľad, mäkký a poddajný na dotyk. Hodvábne proteíny nádherne zvláčnia pleť a prepožičajú jej podmanivú hebkosť a sviežosť. Hodvábne proteíny sú podobné bielkovinám, ktoré sa nachádzajú v ľudskej koži. Posilňujú ochrannú kožnú bariéru a prenikajú do hlbších vrstiev pokožky. Fungujú ako maličké špongie, ktoré optimálne regulujú zásoby vody v pokožke, dokážu naviazať na seba vlhkosť. Obsahujú látku fibrín, ktorý má proti starnúci efekt – vyhládza jemné vrásky a vyrovnáva povrch pleti, ktorá pôsobí pružnejším a vitálnejším dojmom.
Ďalším plusom je prirodzená ochrana pokožky pred slnečným žiarením, čo zabezpečuje obsah makadamového oleja.

Výťažok z citrónu napomáha aktivovať obranné mechanizmy pleti a prekysličovať ju, pričom pokožku jemne navonia a zjemní. Extrakt z grepfruitových jadier je výborným prostriedkom proti baktériám a funguje ako silný prírodný konzervat. Obsahuje vitamín C, je výborným antioxidantom, ktorý prispieva k správnej funkcii kožnej imunity a k tvorbe kolagénu, ktorý je mimoriadne dôležitý pre správnu funkciu pokožky. Vitamín C prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Esenciálne oleje z citrónu a cédrového dreva okrem príjemnej sviežej vône obohacujú krém o aldehydy, ktoré majú ukľudňujúce a antiseptické účinky. Citrón má sťahujúce účinky, zlepšuje tonus pleti. Cédrové drevo má výrazné antibakteriálne účinky a tiež je antiseptický. Tento krém je vhodný pre každý typ pleti, ako normálnu pleť tak aj na mastnú, nečistú a ochabnutú pleť s rozšírenými pórmi.

Ak je Vaša pokožka aknózna alebo mastná vyberte si pleťový krém s ovocím a Q10 - čistiaci komplex. Tento krém má silnú čistiacu schopnosť, má protizápalové účinky a aktívne bojuje proti baktériám spôsobujúcich akné. Aktívne látky pochádzajúce z čierneho kumína, magnólie a manuky chaulmoogra majú antimikrobiálne vlastnosti a minimalizujú zápalové stavy v pokožke. Krém znižuje tvorbu komedónov, pustúl (pľuzgieriky na koži naplnené vodou alebo hnisom). Obohatený krém má výrazné účinky a reguluje tvorbu kožného mazu v pokožke a celkovo má krásne zmatňujúce účinky. Jeho pravidelným používaním sa znižuje zápalovosť pokožky, zabezpečí výrazný úbytok tvorby akné a komedónov.

4. Nočný krém si vyberte podľa svojho typu pleti, tu môžete siahnuť aj po výživnejších krémoch. Po dôkladnom večernom čistení pleti a po nanesení pleťového séra jemne vmasírujte do svojej pokožky pleťový krém, ktorý bude pôsobiť počas spánku a pokožku krásne vyživí a ktorý pomôže zregenerovať kožnú bariéru.

5. Ak máte pleť mastnú či aknóznu používajte antibakteriálne prípravky. 
Zinková mastička pôsobí na pokožku upokojujúco. Pomáha pri rôznych typoch zaparenín, akné, oparoch. Je vhodná na veľmi jemnú pokožku a podporuje jej správne funkcie. Nedráždivé olejové zloženie krému chráni jemnú pokožku pred vlhkosťou a hojí jej podráždenie. Hlavná zložka krému je zinok , čo je stopový prvok, ktorý je prirodzenou súčasťou našej kože, preto sa jeho nedostatok môže odraziť problémami na vonok. Riešením môže byť jeho dopĺňanie. Zinok je antibakteriálny, bojuje proti prenášaniu baktérií, potláča zápaly a hnisanie.

Podráždenú pokožku upokojí a urýchli proces regenerácie, zanecháva jemný ochranný film. Jej úlohou je tlmiť zvýšenú produkciu mazových žliaz, ktorá zapríčiňuje zanášanie a zapaľovanie pórov. Forma zinkovej masti je síce mastná, ale vyrážky jemne vysúša a ošetruje. Ľudia so suchou pokožkou by mali nanášať krém iba na miesta, kde je vyrážka.

Gél aloe vera s bylinkami v tomto prírodnom zázraku sa spája obrovská sila aloe vera so silou esenciálnych olejov, levandule, bazalky a oregana. Má veľmi široké využite a môžeme s veľkou radosťou povedať, že "Kadiaľ tečie, tadiaľ pomáha a lieči." Aloe vera ochraňuje organizmus pred nežiaducimi účinkami voľných kyslíkových radikálov, opravuje a regeneruje poškodené bunky a tkanivo, dokáže doviesť bunky imunitného systému na miesto poškodenia. Oreganový olej má preukázateľne silné antioxidačné, protiplesňové a protizápalové účinky a bazalka chráni a hydratuje pokožku, udržiava ju sviežu. Veľmi obľúbená levanduľa je skutočnou pomocníčkou pri ošetrení rôznych typov kožných poranení a problémov. Levanduľa má antibakteriálne účinky, ihneď pokožku dezinfikuje, čo mimoriadne zrýchli proces regenerácie.

6. Make up používajte čo najviac prírodný a aj čo najmenej. Tváričku Vám aj tak nie je veľmi vidno a make up najmä tie konvenčné, ktoré obsahujú minerálne oleje a silikóny upchávajú póry a ešte viac zadržiavajú priedušnosť pleti. Tak ak nemusíte, nepoužívajte. 

rusko Dulcia

7. V týchto dňoch si nevieme dopriať salónnu starostlivosť, ale správnou a skutočnou kozmetikou si viete túto starostlivosť nahradiť aj doma. 
Používajte pleťové masky aspoň 2x do týždňa. Pleťové masky čistia póry, dopĺňajú potrebnú vlhkosť a znižujú tvorbu jemných línií vrások. Pravidelné používanie pleťových masiek hrá dôležitú úlohu v režime starostlivosti o pokožku. Ak zvolíme správnu masku, efekt je okamžitý a viditeľný.
Pleťové masky zvyšujú prekrvenie, odstraňujú odumretú vrstvu pokožky. Spôsobujú napučanie buniek rohovej vrstvy, vyrovnávajú nerovnosti kožného povrchu. Upravujú činnosť mazových a potných žliaz, sťahujú póry. Pôsobia protizápalovo a hydratačne. Obmedzujú tvorbu vrások a majú relaxačný účinok.

8. Doprajte si blahodárne kúpele pomocou ktorých navodíte príjemnú atmosféru a tak uľavíte ustarostenej duši. Už v staroveku ľudia poznali priaznivé účinky soľných kúpeľov na organizmus človeka a jednoznačne sú preukázané aj ich zdravotné účinky. Pravidelné kúpele pomáhajú celkovému upokojeniu nervového systému. Odstraňujú duševný stres i fyzické preťaženie, znižujú svalový tonus a zmierňujú bolesti pohybového ústrojenstva.
Prirodzená inhalácia tejto mimoriadnej posilňujúcej zmesi olejov počas kúpeľa zabezpečí uvoľňujúce účinky, pomôže pri chrípke, nachladnutí, zmierni boľavé dýchanie a podporí odkašliavanie. Vaše telo krásne prehreje a navonia. Má protizápalové a dezinfekčné účinky, napomáha poteniu pri chorobe. Okrem svojej úžasnej vône pomôže nabudiť ozdravné procesy vo Vašom tele, pomáha prečistiť dýchacie cesty od hlienov. 

Svieža, výrazná a pritom ukľudňujúca vôňa pomáha oživiť náladu a pozitívny náhľad, potláča nervozitu a melanchóliu. Čuchové zmysly totiž dokážu zásadným spôsobom ovplyvniť fungovanie mozgu. Ponúka uvoľnenie stuhnutému svalstvu po športovej alebo fyzickej námahe. Zásadité pH podporuje vylučovanie toxínov z tela cez pokožku. Správny soľný kúpeľ nahradí až 3-dňový detoxikačný program. Pravidelnosťou kúpeľov sa zvyšuje celková imunita a odolnosť organizmu.

9. Naše namáhané ruky, často umývané a dezinfikované potrebujú pomoc a úľavu. Buďme vďační za naše ruky, zabezpečujú nám živobytie, nasýtia naše brušká, vždy sú pripravené pohladiť a utešiť. V tejto dobe sú veľmi namáhané a potrebujú aby sme im venovali našu pozornosť.
Regeneračný krém na ruky s nechtíkovým olejom - ľahký a príjemne voňavý krém vďaka obsahu vzácnych prírodných ingrediencií pokožku rúk hydratuje, zjemňuje jej stvrdnuté časti a dodáva rukám príjemný pocit pohodlia. Krém ochraňuje pokožku rúk pred nepriaznivými vplyvmi prostredia ako je kontakt s vodou, čistiace prostriedky. Kakaové maslo v spojení so vzácnou ružovou vodou pokožku zvláčňujú, udržiavajú jej prirodzenú vlhkosť, čím zvyšujú jej elasticitu.

rusko

Nechtíkový olej podporuje regeneračné procesy v pokožke. Krém pôsobí upokojujúco, zmäkčuje suchú a popraskanú pokožku namáhaných rúk. Urýchľuje hojenie rán. Nechtíkový olej ako aj bambucké maslo dokáže liečiť omrzliny a hojí zápal nechtového lôžka, popáleniny alebo aj uštipnutia hmyzom. Bambucké maslo zvláčni aj tú najtvrdšiu pokožku a extrémne suchú pokožku.
Výborne pôsobí aj na pleť, ktorá je poškodená slnkom, chemickými prostriedkami. Med funguje ako prírodný zvláčňovač, stimuluje rast a obnovu tkanív, kolagénu a ciev v ranách. Absorbuje a udržiava vlhkosť v pokožke, pôsobí antibakteriálne, protizápalovo a regeneračne. Esenciálne oleje zo santalového dreva a grepfruitu sú výnimočné v starostlivosti o suchú a dehydrovanú pleť, pokožku zvláčňujú a vyživujú. Santalové drevo má zmyselnú drevitú vôňu a  v kombinácii so sviežou vôňou grepfruitu Vás príjemne naladia a prinútia na chvíľku zavrieť oči a vnímať vôňu plnými dúškami. Svojou ľahkou konzistenciou sa krém rýchlo vstrebáva, nezanecháva pocit mastnoty, ale jeho ochranný film je cítiť ešte dlho po nanesení.

Naše skúsenosti preukázali aj úžasný efekt ochranného krému proti vetru a chladu. Ak Vám tento krémik ostal po zime, určite ho vyskúšajte, budete veľmi veľmi milo prekvapení. Tento príjemný hustý krém ochráni Vašu pokožku aj pokožku Vašich detí počas častého a nekonečne sa opakujúceho umývania rúk. Pokožka je mimoriadne namáhaná a vystavovaná nepríjemným vonkajším podnetom potrebuje dostatočne veľkú pozornosť, ochranu a hydratáciu. V kréme sú obsiahnuté látky, ktoré pokožku ochránia pred agresívnym pôsobením vody, mydla a dezinfekcií. Avokádový olej, ktorý obsahuje vysoký podiel lecitínu a veľký obsah vitamínov A, B, C, D, E, H a K pokožku hydratuje a chráni. Regeneruje bunky a ochraňuje pokožku pred poškodeniami.
Bráni poškodeniu bunkových membrán. Lecitín Je súčasťou každej živej bunky, posilňuje obranyschopnosť pleti a je zdrojom vláčnosti a jemnosti, optimalizuje funkcie tukových žliaz. Včelí vosk vytvorí na tvári ochranný film, ktorý udržiava aktívne látky v pleti počas dlhých hodín. Krém nedráždi pokožku a preto je vhodný aj na citlivú pokožku a pokožku detí. Rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva mastný film, pokožku ochraňuje, zjemňuje a zvláčňuje.

ZDIEĽAJTE TENTO ČLÁNOK

Komentáre k článku (1)

Timea
11.11.2020

Dobry den,mam 31rokov pracujem ako kadernicka farbim od 8.00 do 20.00 12h a cely den mam rusko, od vtedy vyzeram ako pubertacka, uz mi je do placu. Viete mi poradit co by som mala pouzivat?dakujem

Krásny dobrý deň prajem,

ďakujeme pekne za otázku, ak dovolíte, poradím postupne, komplexne, krok po kroku pre zdravú pleť od čistenie, hĺbkovú starostlivosť a krémiky. Čistenie pleti je zásadné v starostlivosti o ňu, je dôležité si ju vyčistiť ráno aj večer pred nanesením krémikov. Naša pokožka zachytáva prach, pot či líčidlá a preto sa potrebuje opäť nadýchnuť. Prirodzené čistenie pleti odstraňuje suché, šupinaté miesta či pomáha odstraňovať čierne bodky. Pleť je vhodné čistiť bez mydla a alkoholu, aby nedošlo k prílišnému vysušeniu, ktoré naopak pokožku len povzbudí v tvorbe ďalšieho mazu. Takto vyčistená pleť je schopná prijať všetky úžasné výživné látky z krémikov, ktoré si na ňu následne nanesiete. Odporúčam si pleť najprv odlíčiť Výživnou čistiacou emulziou. Je to excelentná hypoalergénna pleťová voda s čistiacim a tonizujúcim účinkom na všetky typy pleti. Udržiava pH pokožky, stimuluje regeneračné procesy, má protizápalové účinky. Neodporúčam si pleť odličovať micelárnou vodou alebo prípravkom s obsahom alkoholu. Tieto prípravky z pleti sťahujú všetko, aj prirodzenú ochrannú vrstvu, kvôli obsahu tenzidov, čo sú látky zo skupiny saponínov, nachádzajúce sa napríklad v čistiacich prostriedkoch.. Následne po emulzii jemne poumývať a premasírovať čistiacim gélom na tvár Mydlové orechy. Čistí pokožku efektívnym ale šetrným spôsobom a súčasne jej poskytuje intenzívnu starostlivosť a hydratáciu. Čistí pokožku do hĺbky od nečistôt a mazu, bez toho aby ju vysušoval. A ako tretí krok – mätová vodička, ktorá je antibakteriálna. Tú jemne nastriekajte, alebo naneste vatovým tampónikom, nechajte trošku vstrebať..

Pre dennú starostlivosť z oblasti krémov navrhujem krémik s ovocím a Q10 čistiaci komplex. Výrazne reguluje tvorbu kožného mazu v pokožke a má krásne zmatňujúce účinky. Má tiež silnú čistiacu schopnosť a protizápalové účinky. Predstavuje hĺbkovú očistu pre Vašu pleť. Čistí ju a sťahuje, hydratuje a obohacuje vitamínmi a antioxidantami. Pre nočnú starostlivosť odporúčam krémik s aloe vera a hodvábom, ktorý obsahuje zložky bojujúce proti baktériám. Účinky aloe vera pôsobia mierne anesteticky. Vďaka jeho bohatému zloženiu pokožku prekrví až do jej najhlbších vrstiev. Hodvábne proteíny sú podobné bielkovinám, ktoré sa nachádzajú v ľudskej koži. Posilňujú ochrannú kožnú bariéru a prenikajú do hlbších vrstiev pokožky. Fungujú ako maličké špongie, ktoré optimálne regulujú zásoby vody v pokožke, dokážu naviazať na seba vlhkosť. Pod krémiky použite ráno aj večer štipku hydratačného séra Kolagén, ktoré dodá extra dávku hydratácie a zároveň pomáha znižovať zápaly v pokožke. Toto sérum určite odporúčame, nech si vyberiete akýkoľvek krémik. Na aktívne akné je veľmi vhodná lokálne naša obľúbená Zinková mastička. Zinková mastička je veľmi účinná lokálne (môžete ráno jemne pod makeup, alebo aj večer), prípadne ju môžete použiť 1x do týždňa ako masku na tvár, pokojne aj na noc. Za veľmi dôležitý krok považujeme pri takomto type pokožky pravidelný píling. Momentálne sme uviedli na trh novinky zo série pílingov a masiek na profesionálnej salónnej úrovni s obsahom AHA kyselín. Z nich veľmi odporúčame nasledovné:

HĹBKOVÝ PÍLING S DVOJITÝM ÚČINKOM - Kombinuje mechanický a chemický účinok pílingu. Aktívne zložky hĺbkovo čistia póry, odstraňujú nahromadený maz a odumreté bunky. Zlepšujú hydratáciu a pevnosť. Píling vyrovnáva pigmentové nerovnosti, pokožku rozžiari a zjednotí jej tón. Redukuje jemné linky a vrásky, zmenšuje veľkosť pórov. Dokonalo zaoblené jojobové guličky šetrne a bez poškodenia odstraňujú zrohovatenú a odumretú vrstvu pokožky. Pleť masírujú a citlivým spôsobom prekrvujú a čistia. Dôkladne nakombinovaná zmes esenciálnych olejov osviežuje a dezinfikuje. Môžete ho používať 2-3x do týždňa. Píling patrí ku kozmetickým procedúram, ktoré majú za úlohu navrátiť pleti jej žiarivosť a vitalitu. Pokožka sa po určitej dobe obnovuje sama. Vytvára nové bunky, ktoré prestupujú vrstvami kože až na jej povrch, kde rohovatie. Odumreté, zrohovatené a staré bunky znehodnocujú vzhľad pleti, je unavená, šedá a mdlá. Píling za "minútku" navráti pokožke život. Navyše ju prekrví zlepší jej stav i farbu. Píling vyčistí a otvorí póry. Preto je po jeho použití vhodné na pleť naniesť pleťovú masku alebo obľúbený prípravok Dulcia natural. Aktívne zložky sa rýchlejšie dostanú do hlbokých vrstiev, a tak môžu pokožku dôkladne vyživiť. Je dôležité pri takomto type pleti dôkladne ju pilingovat, pretože takáto forma akné vzniká pod zrohovatenou pokožkou. Je preto dôležité pravodelne sa zbavovať tej vrchnej časti pokožky, ktorá je tvorenáz odumretých buniek kože a tak pod ňou vznikajú zatvorené formy akné. Ak by ste však mali akné aktivne, zapálené, bolestivé tak mi prosím napíšte, tu musíme zvoliť jemnejší piling a to Enzymatický.

Následne po použití pílingu odporucam: MASKA NA STIAHNUTIE PÓROV - ČISTIACI KOMPLEX - Nádherne voňavá bahenná maska účinne sťahuje póry, ktoré efektívne čistí, uvoľňuje a zmenšuje. Minimalizuje zápalové procesy. Vyťahuje povrchové toxíny a nečistoty, regeneruje a urýchľuje hojenie po akné. Pokožku zmäkčuje a celkovo zlepšuje jej vzhľad. Je dostatočne jemná aj pre citlivú pleť. Pomáha normalizovať akné, absorbovať nadbytočný maz usadený v póroch. Túto masku môžete používať 1-2x do týždňa. Pleťové masky majú intenzívnu vyživujúcu ale aj čistiacu schopnosť. Hĺbkovo čistia póry, dopĺňajú potrebnú vlhkosť a znižujú tvorbu jemných línií vrások. Pravidelná aplikácia pleťových masiek je neodmysliteľnou súčasťou kompletnej starostlivosti o pleť. Správna voľba masky zaručí okamžitý a viditeľný efekt. Pleťové masky zlepšujú prekrvenie, odstraňujú odumretú vrstvu pokožky. Spôsobujú napučanie buniek rohovej vrstvy, korigujú nerovnosti kožného povrchu. Upravujú činnosť mazových a potných žliaz, sťahujú póry. Hydratujú a zastavujú zápaly. Redukujú tvorbu vrások a majú relaxačný účinok :-)

Ako prvá pomoc pri akné je skvelá aj naša novinka PLUS - PROTI AKNÉ. Je to koncentrovaný prípravok, ktorý redukuje akné, čistí a sťahuje póry a zároveň pokožku upokojuje a upravuje jej mikrobióm. Vďaka kombinácii AHA kyselín, niacínu a kyseliny anízovej odstraňuje zrohovatenú časť pokožky čo pomáha uvoľneniu mazu z pórov, intenzívne pôsobí proti baktériám spôsobujúcim akné a redukuje už vytvorený zápal. Na hormonálne akné pôsobí kombiácia kyselina azealovej a zinku.

Prosím, pozrite sa aj na make up, ktorý zvyknete používať. Odporúčame nepoužívať konvenčné make upy s minerálnymi olejmi, silikónmi a pod...tie upchávajú póry a tak sa pokožka nedokáže zbaviť nahromadeného mazu a tiež to môže prispievať ku zápalom a akné. Na našej stránke máme v ponuke aj paletu dekoratívnej kozmetiky a makeupov Couleur Caramel, ktorá ponúka profesionálnu, vysokokvalitnú a originálnu kolekciu dekoratívnej kozmetiky, ktorá spája čisté prírodné ingrediencie s modernými technológiami. Určite veľa urobí aj pravidelný pitný režim, odporúčame mať vždy po ruke fľašku s čistou vodičkou a hydratovať sa. Tak pomáhame telu zbaviť sa škodlivých látok. Pokožku je potrebné naozaj veľmi dôsledne čistiť, hlavne kým sa pleť nezbaví akné a pravidelne pílingovať, používať našu bahennú masku na čistenie.. Je to asi na dlhší boj, ale je to ta najlepšia investícia do samej seba a veríme že spoločne dosiahneme, aby Vaša pleť bola taká, po akej túžite.

Naším najväčším vianočným želaním je, aby sme sa už čoskoro mohli vrátiť do bežného života, na ktorý sme boli zvyknutí a budeme môcť čoskoro aj objať našich blízkych.. A takisto, že sa postupne vytratí aj nutnosť nosenia rúšok. V prípade akýchkoľvek otázok ma pokojne kontaktujte, som tu pre Vás. 

Prajem ešte krásny deň

S pozdravom

Daniela Dulcia natural

Pridať komentár

Meno:*
Email:*
Phone number:
Komentár:*